Herkes İçin TEGV Gönüllüğü!

11 / 03 / 2017

Gönüllülük; bireyin kendi özgür iradesiyle, maddiyata dayanmayan bir motivasyon ile ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin ve/veya diğer canlıların yararına yönelik gerçekleştirdiği faaliyetlerdir. (UNV – Birleşmiş Milletler Gönüllülüğü “Dünya’da Gönüllülüğün Durumu” raporundan alınmıştır)

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda her şey gönüllü çalışmalarına dayanıyor. Tüm süreçler gönüllülerle gelişiyor ve planlanıyor. TEGV’in Türkiye’nin birçok noktasında uygulamaya Gönüllü Yönetişim Modeli de gönüllülerin TEGV’de karar alma ve aldıkları kararları uygulama fırsatını sunan bir model.Eğitimin gücüne inanan, tüm çocuklarımızı birbirinden ayırt etmeksizin gelecek umutlarının yeşermesine katkıda bulunmak isteyen tüm gönüllülerimiz emeklerini, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini bir sosyal sorumluluk bilinci ile çocuklara aktararak gönüllülük süreciniTEGV’de yaşatıyorlar. TEGV’de gönüllülük süreci, aynı zamanda bir toplumsal sorumluluk ağı oluşturuyor. Bugün ülkemizin en büyük sorununun eğitim olduğunun herkes dile getirirken, TEGV gönüllüleri eğitimin gücünü toplumsal sorumluluk bilinci ile TEGV’de gösteriyor ve bir sorunun çözümünde yer alma cesaretini sergiliyorlar.

TEGV’de gönüllülerimiz sadece eğitim desteğiyle değil, toplumsal sorumluluk bilinci ile geliştirilen projelerde yer alabiliyor hatta kendi projelerini TEGV’de hayata geçirebiliyorlar. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı olarak, bizler gönüllülerimizle kalıcı ve uzun süreli çalışmalar yapmayı ve birliktelikler kurmayı önemsiyoruz!

Gönüllülerimiz sadece eğitim desteğinde değil, her süreci gönüllülükle ilerleyen vakfımızda iletişim, kaynak, ofis ve proje gönüllüsü olarak destek olabilirler. İletişim gönüllüğünde gönüllülerimiz, iletişim faaliyetleri olan stant tanıtımları ve yerel medya ile ilişkileri kurarken, kaynak gönüllülerimiz gönüllüsü olduğu etkinlik noktasının ihtiyaçlarını karşılamak için yerel bağış yapabilecek kurum veya kişiler ile bağlantı kurarak ayni ya da maddi kaynak temininde destek verebilmektedir. Ofis gönüllülerimiz ise kişisel bilgi ve becerileri doğrultusunda etkinlik noktasının teknoloji ve kütüphane faaliyetlerine destek vererek gönüllülük sürecini sürdürür. Son olarak proje gönüllülerimiz kurumsal gönüllülük programları kapsamında gönüllüklerini sürdürür.

Bağıştan ofis veri girişlerine, proje yapımından uygulamasına, eğitim programlarının eğitmenliğinden eğitim programlarının çocuklara ulaştırılmasına kadar her süreçte gönüllülerimizin desteğine ihtiyacımız var.

TEGV bambaşka bir dünya! Gelin siz de dünyamıza katılın. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine destek olmak için yapabileceğimiz çok şey var.

Unutmayın! Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir.

Biz TEGV Şanlıurfa Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak sizleri bekliyoruz. (TEGV hakkında her şey içinwww.tegv.orgsayfasını ziyaret edebilirsiniz.)

Adresimiz:Eyyüp Nebi Mahallesi Şehit Uzman Çavuş Mehmet Gözcü Sokak No:7  Eyyübiye/Şanlıurfa (Eyyüb Nebi Makamı Cad. 1 Nolu Çorba Evi Durağı Arkası).

Telefonlarımız:0414 501 98 28

                                   501 98 29 

                                   501 98 30