TEGV Şanlıurfa Eğitim Parkı Dönem Sonuna Hız Kesmeden İlerliyor!

30 / 04 / 2017

Etkinlik döneminin sonlarına doğru yaklaşırken, eğitimin gücünü yanımıza alarak hız kesmeden yolumuza devam ediyoruz.

23 Nisan Pazar günü çocuk şenliğimizi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, IMPR (Uluslararası Ortadoğu Barış Araştırmaları Merkezi), Türk Kızılayı, Japon Derneği ve TEGV ortaklığı ile gerçekleştireceğimiz Rabia Meydanı’nda gerçekleştirdik.

TEGV Şanlıurfa Eğitim Parkı olarak çocuklarımız için hazırladığımız marakas atölyesi, kumaş boyama atölyesi, gökkuşağı deneyi fen atölyesi, serbest resim, darbuka ritim atölyesi, parmak boyası atölyesi ve ebru atölyesi şenlik boyunca çocuklarımız ağırladı. Tüm atölyelerimizin yanı sıra Edessa Özel Eğitim Merkezi çocuklarımızın hazırladığı, eva- sanat, sihirli boya çalışması ve parmak boyası etkinlik ürünlerimizin yer aldığı sergimiz şenliğimizi renklendirdi.

Atölyelerde 60 gönüllümüz çocuklarımıza eşlik etti. TEGV Gönüllülerinin geleneksel dansı “TunakTunak” ile son bulan göprogramda ayrıca eğitim parkımızın zumba çocuk grubu da sahnemizi renklendirdi.

Dönem sonuna yaklaşırken, gönüllüler için eğitimlerimize de ara vermeden devam ediyoruz. 29 Nisan Cumartesi Vefa Danışmanlık tarafından gönüllülerimiz için kişisel gelişim semineri gerçekleştirilecek.

Ayrıca gönüllülerimizin haklarını bilen, kalıp yargılardan, önyargılardan, ayrımcılıktan ve şiddetten uzak, toplumsal konular üzerine eleştirel düşünebilen bireyler olarak birikimlerini paylaşmalarını sağlamak amacıyla ortaya çıkan GİHA (Gönüllüler İçin İnsan Hakları Atölyeleri) Toplumsal Cinsiyet Atölyesi 30 Nisan Pazar günü eğitim parkımızda gerçekleştirilecek. Daha önce gerçekleştirilen Barış Atölyesi ve Katılım Hakkı Atölyesi ile birlikte son GİHA atölyemiz olan Toplumsal Cinsiyet Atölyesi’ni gönüllülerimle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

TEGV gönüllüleri, geleceğimiz olan çocuklarımızın temel eğitimlerine destek olmak amacıyla çıktıkları yolda her adımlarıyla farkındalık yaratmayı başarıyorlar. Bizler, eğitimin gücüne inanarak her çocuğumuzun geleceğe umutla bakması için çabalıyoruz. Okuldan farklı bir ortamda uygulanan ve özgün içeriklerle hazırlanan eğitim programlarımız dâhilinde çocuklarımızın mutluluğu için var gücümüzle çalışıyoruz. TEGV’de çocuklarımız mutlu, bizler ise gelecekten umutluyuz.

  Unutmayın! Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir.

TEGV bambaşka bir dünya! Gelin ve sizler de dünyamıza katılın. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine destek olmak için yapabileceğiniz çok şey var.

Biz TEGV Şanlıurfa Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak sizleri bekliyoruz. (TEGV hakkında her şey içinwww.tegv.orgsayfasını ziyaret edebilirsiniz.)

Adresimiz:Eyyüp Nebi Mahallesi Şehit Uzman Çavuş Mehmet Gözcü Sokak No:7  Eyyübiye/Şanlıurfa (Eyyüb Nebi Makamı Cad. 1 Nolu Çorba Evi Durağı Arkası).

Telefonlarımız:0414 501 98 28

                                   501 98 29 

                                 501 98 30