TEGV’de Çocuklar Mutlu, Bizler Gelecekten Umutlu

04 / 03 / 2017

  Yeni etkinlik dönemimiz, 27 Şubat 2017 tarihi itibariyle, tüm hızıyla başladı. Eğitim parkımız yeni etkinlik dönemimizin başlamasıyla birlikte çocuklarımıza kucak açtı. Gönüllülerimiz ilk etkinliklerimizde çocuklarımızla buluştu. Bütün bir dönem hazırlığımızın meyvesini yavaş yavaş toplamaya başladık. Son derece heyecanlı, bir o kadar da mutluyuz. 

  TEGV Şanlıurfa Eğitim Parkı olarak giriştiğimiz bir de yeni projemiz var: Hayal Gücü Engel Tanımaz!.TEGV’in kısa süreli sanat etkinliklerinden sihirli boya çalışması, eva-sanat ve resim tamamlama etkinliklerini özel eğitim çocuklarımızla haftada bir gün bir araya gelerek uygulamaya başladık. Projemiz TEGV Şanlıurfa Eğitim Parkı ve gönüllüleri için bir ilk ve proje ile ilgili gönüllülerimiz, çok farklı bir deneyim yaşadıklarını aktarmaktalar. Projemizin temel hedefleri arasında, TEGV gönüllülerini özel eğitim çocuklarıyla buluşturmanın yanı sıra özel eğitim çocuklarımızı TEGV etkinlikleri ile buluşturmak yer alıyor. Ayrıca TEGV gönüllülerinde engelli çocuklar ile ilgili farkındalık oluşturmak da temel hedeflerimiz arasında. 28 Şubat Salı günü ilk kez TEGV gönüllüleri özel eğitim çocuklarımızla buluştular ve proje dahilinde on hafta boyunca engelli çocuklarımızla bir araya gelerek sanat etkinliklerine devam edecekler. Projemizin bitiş haftasında ise çocuklarımızın sanat etkinlikleri dahilinde on hafta boyunca ortaya çıkardıkları ürünleri sergileyeceğiz ve proje kapanışında bir şenliğimiz yer alacak. Projede yer alan tüm gönüllülerimize, çocuklarımızın yüzündeki her bir gülümseme için yürekten teşekkürler.

  TEGV gönüllüleri, geleceğimiz olan çocuklarımızın temel eğitimlerine destek olmak amacıyla çıktıkları yolda her adımlarıyla farkındalık yaratmayı başarıyorlar. Bizler, eğitimin gücüne inanarak her çocuğumuzun geleceğe umutla bakması için çabalıyoruz. Okuldan farklı bir ortamda uygulanan ve özgün içeriklerle hazırlanan eğitim programlarımız dahilinde çocuklarımızın mutluluğu için var gücümüzle çalışıyoruz. TEGV’de çocuklarımız mutlu, bizler ise gelecekten umutluyuz.

  Unutmayın! Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir.

TEGV bambaşka bir dünya! Gelin ve sizler de dünyamıza katılın. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine destek olmak için yapabileceğiniz çok şey var.

Biz TEGV Şanlıurfa Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak sizleri bekliyoruz. (TEGV hakkında her şey içinwww.tegv.orgsayfasını ziyaret edebilirsiniz.)

Adresimiz:Eyyüp Nebi Mahallesi Şehit Uzman Çavuş Mehmet Gözcü Sokak No:7  Eyyübiye/Şanlıurfa (Eyyüb Nebi Makamı Cad. 1 Nolu Çorba Evi Durağı Arkası).

Telefonlarımız:0414 501 98 28

                                   501 98 29 

                                   501 98 30