TEGV’de Gönüllüler İçin Sanat Projesi Zamanı!

24 / 03 / 2017

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Şanlıurfa Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’nda başlayan dönemimizde çocuklarımızı dört temel alan olan okuma- yazma, fen, matematik ve sanat alanlarında etkinliklerimizle buluşturduk. Etkinliklerimizi en az 16 çocuğumuzdan oluşan 120 çocuk grubumuza; yaratıcı okuma, yaratıcı yazma, fen eğlenerek öğren, matematik eğlenerek öğren, düşler atölyesi ve ilköğretime destek programları dahilinde ulaştırmaktayız.

  Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan süresiz protokol dahilinde okullarımızda uyguladığımız kısa süreli etkinliklerimizi de gerçekleştirmeye başladık. Kısa süreli etkinliklerimiz arasında bulunan ve çokça talep edilen Eğlen, Öğren, Hijyen etkinliğimiz ile bu dönem yaklaşık 1500-2000 çocuğumuza ulaştırmayı hedeflemekteyiz. Bunun yanı sıra çocuklarımızı ağız ve diş sağlığı ve çocuk hakları gibi kısa süreli etkinlikler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Tüm etkinliklerimiz, gönüllülerimizce çocuklarımıza ulaştırılıyor ve her bir gönüllümüze sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  TEGV Türkiye’de toplam 72 noktada eğitim desteği vermektedir. Şanlıurfa’da bulunan eğitim parkımız Sevgi ve Erdoğan Gönül tarafından bağışlanmış, altı dönümlük arazi üzerine kurulmuş içinde basketbol ve futbol sahası bulunan bir çocuk kampüsüne sahiptir. Buraya gelerek TEGV etkinliklerinin herhangi birini çocuklara ulaştırmak için eğitim gönüllümüz olabilirsiniz. Bunun için vakit bulamıyorum derseniz, TEGV yazıp 3353’e bir kısa mesaj atarak 10TL değerinde bir bağış yaparak, bağış gönüllümüz olabilirsiniz.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Şanlıurfa Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak gönüllülerimizle yeni bir projeye daha adım atmanın heyecanını yaşıyoruz. Temel hedefleri arasında gönüllülerimiz arası iletişimi güçlendirmek, gönüllülerimizin sanatsal faaliyetlerde bulunmasını desteklemek ve gönüllülerimizin aidiyet duygularını geliştirmek bulunan projemize kısa bir süre sonra başlamayı hedefliyoruz.<

  Projemizde bize ortak olan ve bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Karga Sanat Atölyesi ile gerçekleştireceğimiz projemiz dahilinde her bir gönüllümüzü sanat atölyesinde ağırlayacağız ve burada seramik sanatı ile ilgili profesyonel sanatçımızdan gerek teknik gerekse tarihsel bilgiyi edinmeleri konusunda destekleyeceğiz. Sonrasında ise gönüllülerimiz bir atölye ortamında kendi eserlerini ortaya çıkarma fırsatını bulacaklar. Çalışmada ortaya çıkacak her eser, oluşturulan tasarım dahilinde birleştirilecek ve eğitim parkımızın duvarlarını süsleyecek! Seramiğin kalıcılığı ve gönüllülüğün sevgiden ilham alan gücünün birleşmesi ile ortaya çıkan eserlerin her birini merakla beklemekteyiz.

Biz TEGV Şanlıurfa Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak sizleri bekliyoruz. Unutmayın eğitim için yapabileceğiniz bir katkı mutlaka mevcuttur! (TEGV hakkında her şey için www.tegv.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.)

Adresimiz:Eyyüp Nebi Mahallesi Şehit Uzman Çavuş Mehmet Gözcü Sokak No:7  Eyyübiye/Şanlıurfa (Eyyüb Nebi Makamı Cad. 1 Nolu Çorba Evi Durağı Arkası) .

Telefonlarımız: 0414 501 98 28

                                   501 98 29 

                                   501 98 30