URFA SEÇİLMİŞLERİ VE SEÇMENİ

09 / 08 / 2017

Bu kentle ilgili güzel olumlu bir şeyler yazabileceğim günleri özlemle bekliyorum. Adı büyük ama kendisi büyük olmayan şehrimiz bir türlü bir sıçrama, bir kırılma gerçekleştiremedi.

Yaşım itibarı ile oy kullandığım ve hafızamda olduğu kadar Urfa seçimlerde iktidar ve iktidara yakın partilere oy ve destek vermiştir. Bir tek DSP'nin ilk sırada çıktığı seçimler hariç.

Kentin iktidarlara verdiği destek öyle az buz değil; deyim yerindeyse tüm vekiller iktidar partisinden çıkıyordu ve günümüzde de bu pek değişmedi.

Bu durumun kentimize olumlu etkisini söyleyebilecek kimse çıkmaz ya da çıksa bile ciddiyetten uzaktır inanın ki. İktidara verilen bu denli desteğin hizmet anlamında, sosyal yaşantı anlamında, eğitim, sağlık, kentin gelişmesi anlamında karşılığı olmamıştır. Bu da demek oluyor ki Urfalı iktidara değil güce kayıyor, güce tapıyor.

Bu yüzdendir de bize hizmet etsin diye seçtiklerimizin önünde el pençe durur onları birer ilahmış gibi hisseder ve ulaşılmaz birer varlıkmış görürüz. Onların ağzından çıkanı emirmiş gibi telaki eder, her sözlerine inanırız. Vekildir o, belediye başkanıdır o; onlardan yanlış beklenir mi?

Hele ki bir de işimiz düşerse o zaman görün hengameyi. O vekil ulaşılmaz olur artık, ulaşıldığında da tamamdır senin işinin üstünde duruyoruz, bakan şimdi biraz yoğun, yoğunluğu geçsin halledeceğiz  der aylarca oyalar ve sonuçta işiniz görülmemiş olacaktır.

Bunun en önemli sebebi seçtiklerimizin şehrin ve halkın isteklerini değil kendi menfaatlerini ön planda tutmasından kaynaklanıyor. Önce kendi çevresi ve yandaşı, etrafında el pençe hazır olda bekleyen kişilerin işleri görülür. sonrasında kentte nüfus sahibi olanların hileli hurdalı işleri ile ilgilenilir ve partisinin önergeleri hiç araştırılmadan el kaldırılıp destek verilir.

Urfa'mızın seçilmiş profili ne yazık ki böyle. Halktan ve sorunlardan uzak, entelektüel olmayan ve sırf el kaldırsan diye seçilmiş kişilerden oluşuyor.

Bu yüzdendir ki bu şehirde elektrik sorunu da bitmez, trafik sorunu da bitmez, sağlık ve eğitimde son sıralarda ki yerimizde değişmez. Olumsuz olacak ne varsa bu kent onu yaşamak zorundadır çünkü seçmen olarak bizim de profilimiz pek doğru değil...

Güzel günlere erişebilme dileği ile ....