YİNE DE UMUDUMUZ VAR

15 / 09 / 2017

Farkında mıyız bomboş hayatlar yaşadığımızın ? Eski ama güzel olan hiç bir şeyin kalmadığını , günümüzü yoz bir şekilde geçirdiğimizin herkes farkındadır bence .

  Teknolojik olarak çok ileri konumda  bulunduğumuz bugünlerde , duygusal  ve manevi olarak çöküntü içerisindeyiz . Bir kaç gün önce geçip giden bayramda buna en iyi örneklerden biri aslında.

  Eskiden bayramın gelmesini dört gözle bekleyen biz şimdilerde bunu zorunlu bir görev görerek istemeye istemeye ziyaretlerde bulunuyoruz . Bayramlar gerçek manalarının dışında özellikle çalışanlar için dinlenme için beklenen günlere döndü ne yazık ki .

  Bu durumlara gelinmesinin yığınla sebepleri var . İnsanlar artık gündemi , ülkeyi , ekonomiyi ve bunların genelde olumsuz etkilerini iliklerine kadar hissediyor ne yazık ki .  Mutlu insan tanımı artık çok zor gerçekten . İnsan ne ile mutlu olacağını kestiremiyor ya da mutlu olduğunu hissettiği anda farklı bir şeyler oluşuyor .

Trafikte , yolda , kaldırımda , alış veriş merkezlerinde akla gelecek her yerde asık , üzgün , bitkin suratlar hepimizin malumudur ne yazık ki . Belki de çok karamsar bir durum ortaya koymaya çalışıyorum ama bir bakın etrafınıza , gerçekten huzurlu mutlu insan bulabilecek misiniz ? Her anımız , her halimiz bir enkaza dönüverecek gibi duruyor . Beynimizin bir taraflarında daima huzursuz olan bir yön var ve bu durum yaşamımızı allak bullak etmeye yetiyor bile . Kaygı , korku , gelecek endişesi  artık göbek adımızmış gibi bizimle olan duygulardan bir kaçı....

  Işık hızında yuvarlandığımız uçurumun dibini bir türlü bulamadık bu düşüşte . Bu uçurumun dibi görülse artık bundan daha kötü bir şey olmayacak gerçeğiyle baş başa kalıp yaşamlarımızı yeniden şekillendireceğiz . Ama ne yazık ki uçurumun dibi de görünmüyor ve biz daha uzaklaşıyoruz kendimizden .

  Ne olacağını , neler yaşayabileceğimizi bilmediğimizden bir önerimizde yok aslında . Kendimizi ve etrafımızı kandırarak devam ediyoruz bizim olmayan hayatlarımıza . Yaşam kendi içinden kendi özünden bir çözüm üretmediği müddetçe bu durum böyle gidecek ama mutlaka güzel günler gelecek ki buda şaşmaz inancımızın gereği. Mutlu günlere erişebilme ümidi ile ....