40 yıl sonra tapularına kavuştular

Eyyübiye Belediyesi, ilçede kanayan yara haline gelen tapu sorununun çözümü için çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Ekinci, yaklaşık 40 yıldır tapu sorunu yaşayan Kendirci ve Onikiler mahallesi sakinlerinin bir kısmına tapularını dağıttı.

11 / 08 / 2017 10:53

Eyyübiye Belediyesi,  uzun yıllardır çözüm bekleyen tapu sorununun çözümü için adım atmayı sürdürüyor. İlçenin kanayan yarası haline gelen tapu sorununun çözümü için girişimlerde bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, tapu dağıtımına devam ediyor. Kendirci ve Onikiler Mahallesi sakinlerinin yaklaşık 40 yıldır yaşadığı tapu sorunu sona erdi. Eyyübiye Belediyesi’nin çalışmalarıyla şimdiye kadar bin kişiye tapu dağıtımını yapan Ekinci, tapu sorununun kökten çözümü için de müjde verdi. Çözüm için kanun değişikliği çalışmalarının ilgili Bakanlık tarafından tamamlandığını ve bu çalışmanın TBMM’nde yasalaşmasını beklediklerini belirten Ekinci, “Kangren haline gelen tapu sorunu da bu çalışmayla çözüme kavuşmuş olacaktır” dedi.


‘HAZIRLIKLARIMIZI YAPIP BAKANLIĞA SUNDUK’

Tapu dağıtımı sonrasında açıklama yapan Ekinci, “Bilginiz gibi tapu sorunu kangren haline dönmüş durumda. Bu sorunun çözümü ile ilgili gerek belediye gerekse de diğer kurumlarla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Zaman zaman da devreye girip çözdüğümüz konular var. Bunun bir örneği de şu anki tapu dağıtımıdır. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyoruz. Bu sorunun 40 yıla dayanan bir geçmişi var. Biz geldikten sonra bu sorunla yüzleşmek istedik ve yüzleşiyoruz. Bu süreçte de bizimle ilgili konuları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Bu çalışmalarla birlikte tapularına kavuşan vatandaşlarımızın sayılarını da artırmayı hedefliyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 1000 kişinin tapu sorunu çözüme kavuşturuldu. Ama yetmez çok daha fazlasını yapmamız lazım. Bu vesileyle bir müjde vermek istiyorum. Tapu ile ilgili olması gereken bir kanun değişikliği vardı. Bununla ilgili hazırlıklarımızı yapıp ilgili bakanlığa verdik. İlgili bakanlıkta inşallah TBMM’ye getirerek bunu yasalaştırır. Böylelikle Eyyübiye’nin kangren yarası haline gelen bu sorunu da çözüme kavuşmuş olur. Bugün tapularını alan ve bundan sonraki kısa süreçte tapularına kavuşacak vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum.  Bizler tapu sorununu bitireceğiz diye yola çıkıp söz verdik. Rabbim bizleri sözünü tutanlardan eyler inşallah” sözlerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)