AK Parti bu kez Cülmen’i adres seçti

16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması için çalışmalarını yürüten AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Beyazgül, beraberindekilerle birlikte bu kez Cülmen’de halkla buluştu. Referandumun önemini bir kez daha hatırlatan Beyazgül, bu halk oylamasının ülkenin geleceğini belirleyeceğini kaydetti.

19 / 03 / 2017 15:17

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül, beraberinde Karaköprü İlçe Başkanı Av. Ahmet Aksoy, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Karaköprü Belediye Meclis Başkan Vekili Bekir Sıtkı Akyol ve Belediye Meclis üyeleriyle birlikte Karaköprü ilçesine bağlı Cülmen (Köyü) Mahallesinde ev ziyaretinde bulunarak, halk oylaması konusunda bilgi verdi.


‘GEÇMİŞTEKİ SIKINTILAR ARTIK YAŞANMAYACAK’

AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili oylanacak olan 18 Madde ile ilgili bilgiler veren ve mahalle sakinlerinin varsa akılları karıştıran soruları cevaplayan Beyazgül, “Öncelikle hepimiz şunu çok iyi bilelim. Bu seçim çok önemli, ancak ne cumhurbaşkanı, ne milletvekili, ne belediye başkanı, ne meclis üyesi veya muhtar seçimi değil. Onun için bu seçim memleketimizin geleceğini belirleyecek bir seçim ve çok önemli diyoruz. Bilindiği gibi; 1982 Anayasası öncesinde ve sonrasında da Cumhurbaşkanlığı seçimleri, siyasi tarihimizde krizlerle, muhtıralarla, darbelerle, bildirilerle anılmaktadır. Çünkü seçilmişlerin üzerinde vesayet rolü oynayacak aday üzerinde uzlaşılmadığında cumhurbaşkanı adayları tehditlerle adaylıktan vazgeçirilmiş, Meclisin Cumhurbaşkanı seçememesi için gerekli her türlü manevralar yapılmış, hukuk skandalları ile seçimler engellenmeye çalışılarak, siyaset kurumu Cumhurbaşkanını seçemiyor bahanesi ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri darbelerin gerekçesi yapılmıştır. Şükürler olsun ki, artık Cumhurbaşkanını halkımız seçiyor. Bizler seçiyoruz. Şimdi de seçtiğimiz Cumhurbaşkanına tam yetkiler verilmişken sorumlu olmasını, onun da fani olduğunu düşünerek işleyebileceği bir suç karşısında yargılanmasını sağlamak için sistemi değiştiriyoruz. 16 Nisan günü vereceğimiz 'evet' oyları ile oylarımızla seçtiğimiz ve bizlere karşı sorumlu olmasını, gerektiğinde hesap vermesini istediğimiz Cumhurbaşkanımıza Hükümeti kurma yetkisini de vermiş olacağız. Artık Cumhurbaşkanı bir baş, Başbakan bir baş çekemeyecek. Geçmişteki sıkıntılar artık yaşanmayacak. Şu anda sıkıntıların yaşanmaması da Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın aynı partiden olması, aynı dava arkadaşı olmalarındandır. Kafanız karışmasın, iki başlılığı ortadan kaldırırken, tek adamlık diye birşeyi getirmiyoruz. Bilakis Tek adam dediklerini sorumlu tutuyor, hesap verebilir duruma getiriyoruz” dedi.


SANDIKLARIMIZDAN 'EVET' OYU ÇIKACAKTIR

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Cülmen köyü sakinleri de, her zaman Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a inandıklarını belirterek, “Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de oylarımızı Cumhurbaşkanımızın isteği doğrultusunda kullanacağız. Allah Cumhurbaşkanımıza hayırlı uzun ömür versin. Onu yalnız bırakmayanlardan da Allah razı olsun. Bizler çok iyi biliyoruz ki, o da her canlı gibi fanidir. Bütün düşüncesi ülkemizin, milletimizin huzur ve refahıdır. Onun için 16 Nisan’da inşaallah sandıklarımızdan 'evet' oyu çıkacaktır” diye konuştu.

 (HABER MERKEZİ)