‘AK PARTİ-MHP İTTİFAKI UZUN SÜRELİ OLACAK’

Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Tayyip Erdoğan’ı destekleyecekleri yönündeki sözlerinin ardından siyasetin ilk gündemlerinden biri olan AK Parti-MHP ittifakına dair önemli açıklamalarda bulundu. Vekil Yılmaztekin, AK Parti- MHP ittifakının uzun süreli olacağına işaret etti.

14 / 02 / 2018 17:12

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Av. Kemalettin Yılmaztekin, TRT Radyo Haber’de yayınlanan “Mercek” programında, Belma Şahaner’in konuğu olarak, gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 10 Aralık’ta Cumhurbaşkanlığında yaptığı ilk ittifak görüşmesi ve iki partinin temsilcilerinden oluşacak bir komisyonun ittifak konusunda çalışması kararı ile ilgili olarak konuşan Vekil Yılmaztekin, sorulan soru üzerine önemli açıklamalarda bulundu.


‘BU İTTİFAKA BAŞKA PARTİLER DE KATILACAK’

Vekil Yılmaztekin, AK Parti ile MHP arasındaki ittifakı konusunda, 2019’da yapılacak seçimlerin önemine işaret ederek, bu ittifakın ülkedeki birliği göstermek ve dünyaya mesaj vermek açısından büyük önem taşıdığını bildirdi. Bu ittifaka başka partilerin de katılacağını ifade eden Yılmaztekin, “Hem Cumhurbaşkanlığı hem milletvekilliği hem de belediye seçimlerine bu şekilde gideceğiz” dedi.


İTTİFAKIN İÇERİĞİ

TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi de olan Yılmaztekin, bu ittifakın içeriği ile ilgili soru üzerine ise bu konuda Cumhurbaşkanlığı ya da Başbakanlığın açıklamaya yapabileceğini ifade etti. Ak Parti’nin sadece siyasi parti olmadığını vurgulayan Yılmaztekin, “Bize Cenab-ı Allah öyle bir misyon yüklemiş ki bin 500 yıl öncesinden gelen bir misyonla hareket ediyoruz, yükümüzün ağır olduğunu biliyoruz. Allah’ın izniyle zafer bizim olacaktır” ifadelerini kullandı.


AFRİN VE GAZİ ZİYARETİ
Programda Afrin konusuna da değinen Milletvekili Av. Yılmaztekin, GEAH’te tedavi gören gazileri ziyaret ettiğinde, onların “Bizim bir an önce ayağı kalkıp, arkadaşlarımızın yanına dönmemiz gerekir” dediklerini anımsatarak, yaşadığı duyguları dile getirdi. Akçakaleli bir hemşerisinin de aralarında bulunduğu gazileri ziyareti sırasında anlattıklarından söz eden Yılmaztekin, “Gazi kardeşlerimiz, ‘bizim girdiğimiz bölgelere kilometrelerce öteye sadece uzaktan atış yaptığımızda darmadağın olarak kaçıyorlar. Allah’ın izniyle zafer bizim’ diyorlar. Biz milletçe de buna inanıyoruz” şeklinde konuştu.


‘AFRİN’DEN SONRA SIRA MÜNBİÇ’TE’
Afrin’den sonraki hedef olan Münbiç’in tam bir kavşak noktası olduğuna dikkati çeken Yılmaztekin, şöyle konuştu: “Orada Amerika kendi eliyle yetiştirdiği teröristlerini yalnız bırakmadığını dünya kamuoyuna göstermeye çalışıyor ama biz de kararlılığımızı gösteriyoruz orada. ‘Siz istediğinizi yapın bu coğrafya bizim, sen 15 bin kilometre öteden gelip burada insanların hayatları ile oynamayı şımarık tavırla yürütüyorsan biz burada adaletin terazisini temsil eden insanlar olarak kendimizi de mazlumları da bölgemizi de coğrafyamızı da bu zalimlerin elinden kurtarmayı başaracağız’ mesajını veriyoruz. Sonrasında bir diğer kilit noktası olan Tel Abyad şundan dolayı önemli; Orası Kobani ile Rasulayn arasında. Rasulayn bizim Ceylanpınar ilçemizin tam karşısında. Rakka’ya giden 70 -80 kilometrelik yolun üzerindeki kilit noktası Tel Abyad. Allahlın izniyle Türkiye Cumhuriyeti gerekli hamleleri yaptıktan sonra biz buradaki terör koridorunun ve teröristlerin belini orada kırmış olacağız.”


‘CETVELİ ALIP BÖLENLER, YÜREKLERİMİZİ BÖLEMEDİ’
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Av. Kemalettin Yılmaztekin, teröristlerin ve onların destekçilerinin sınırın sıfır noktasında Türkiye’ye karşı savaşacak yandaş bulamadıklarını belirtti. Yılmaztekin, mazlumların umudu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye sevgisi taşıyan insanların bugün zalimlikle karşılaştıklarını belirterek, “Biz o insanlarla 100 sene önce aynı ülkedeydik. Emperyalist birileri eline cetveli alıp böldüğünde yüreklerimizi bölemedi. Cetvel ile haritaları bölenler, yürekleri asla bölemeyecek. Zafer ancak inananlarındır” diyerek sözlerine son verdi.