Akil Gençler Platformu'ndan "Referandum" Paneli

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Akil Gençler Platformu Ceylanpınar temsilciliğinin düzenlemiş olduğu açılış ve panel programlarına katıldı.

20 / 03 / 2017 12:18

Akil Gençler Platformu'nun Bahçelievler Mahallesindeki temsilciliğinin açılışını yapan Başkan Atilla, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Açılış kurdelesini Belediye Başkanı Menderes Atilla, AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı Ahmet Güntekin ve Akil Gençler Platformu Genel Başkanı Delil Ateş birlikte kesti. Başkan Atilla, açılışın ardından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Konferans Salonunda Akil Gençler Platformu tarafından düzenlenen "Referandum ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi" konulu panele katıldı. Panele Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin'in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Panelde konuşan Akil Gençler Platformu Genel Başkanı Delil Ateş, kanlı darbe anayasasına hayır, referandum için evet dediklerini belirterek, "Bin yıllık kardeşliğin merkezi Anadolu'da önümüzdeki 100 yılı belirleyecek olan tarihi bir süreçten geçmekteyiz. Almanya ve Hollanda başta olmak üzere bir çok uluslararası gücün hayır için sahalarda koşturduğu tarihi bir referandum sürecindeyiz. Akil Gençler olarak bizlerde kurulduğumuz ilk günden itibaren gençlerin işkence tezgahlarında akıtılmış kanlarıyla yazılmış darbe anayasasına hayır dedik. Çok şükür akil gençler olarak yeni anayasa paketinin meclisten geçtiği hemen sonraki günden ta bu güne kadar Türkiye'nin dört bir yanında yeni anayasaya evet demek için çalışmalar yapmaktayız." dedi.

Panelde konuşan Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin de 16 Nisan referandumunun Türkiye'nin ayaklarına bağlanmış prangalarından kurtulacağı gün olduğunu söyledi. Türkiye'nin önünde tam bağımsızlık yolunda büyük bir fırsat çıktığını ifade eden Yılmaztekin, "Memleketimizin yol geçen hanı olmadığını, her isteyenin elini kolunu salladığı, devlet başkanını devirdiği, başbakanını idam ettiği, cumhurbaşkanını zehirlediği, parti başkanlarına suikast düzenlediği topraklar olmadığımızı vurgulamak, bu damgayı ve mührü basmak üzere Allah bize bir fırsat verdi o fırsatın adı 16 Nisandır. 16 Nisan bir sonraki yüzyıla damga vurmanın günüdür. 100 yıldır boyunduruklar altındayız. Boğazımızı sıktılar, bacaklarımıza prangalar attılar, yeter ki bu millet nefes almasın dediler." diye konuştu.

Belediye Başkanı Menderes Atilla'da yaptığı konuşmada, referandumun Türkiye için ne kadar önemli olduğunu anlatarak, "Bu referandum ülkenin geleceğini ilgilendiriyor. Referandum seçimi ne Menderes Atilla'nın, ne ilçe başkanının, ne Milletvekili'nin, ne Bakan'ın, ne de Cumhurbaşkanı'nın seçimidir. Referandumda hayır çıksa Cumhurbaşkanı yine Cumhurbaşkanıdır. Burada asıl konu sistemin değişmesidir. Sistemin değişmesi de hepimizin geleceğinin teminat altına alınması demektir." ifadelerini kullandı.

Referandum için Kandilin, Almanya'nın, Belçika'nın, Fransa'nın, İslam Coğrafyasını kan gölüne çevirenlerin hayır dediğini hatırlatan Başkan Atilla, "Aklın yolu birdir. Anayasa değişiklik maddesini incelememiş olsak bile bu kadar küffar hayır diyorsa demek ki doğru yol evettir. Eğer bütün şer odakları oklarını Recep Tayyip Erdoğan'a çevirmişse demek ki Cumhurbaşkanımız doğru yoldadır ve onun destekçileri de doğru yoldadır." diye konuştu.

Yapılan açıklamaya göre; Düzenlenen panelin ardından çarşı esnafı ziyaret edildi. Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Belediye Başkanı Menderes Atilla ve Ak Parti ilçe başkanı Ahmet Güntekin esnafa evet gazetesi dağıtarak referandum için destek istedi. Sıcak diyalogların yaşandığın esnaf ziyaretinin ardından Yılmaztekin ilçeden ayrıldı.

(HABER MERKEZİ)