Almanlara cevabı Urfalı istihbaratçı verdi!

Büyükada'daki tutuklamaların ardından Türkiye'ye tepki gösteren Almanya'ya en güzel yanıtı, bu ülkede 'casusluk' iddiasıyla tutuklanan Strateji ve İstihbarat Uzmanı Urfalı Muhammed Taha Gergerlioğlu verdi. Strateji ve İstihbarat Uzmanı Urfalı Gergerlioğlu, “Ellerinde

30 / 07 / 2017 13:10

Strateji ve İstihbarat Uzmanı Urfalı Gergerlioğlu, “Ellerinde hiçbir delil yokken, 11 ay beni boşu boşuna hapiste tuttular. Haykırıyorum 'Almanya ne yapıyorsun. Dün bize psikolojik işkence yaparken insan haklarını sorgulamadınız. Haksız yere 11 ay işkence ettiniz, sonunda bir 'pardon' bile demediniz. Benim ülkem özgür. Oysa Almanya öyle değil” dedi.

17 Aralık 2014'te Frankfurt'ta apar topar tutuklanan Gergerlioğlu,  ajanlıkla suçlandı. 11 ayın sonunda 'delil bulamadık' diyen Alman yargısı, Gergerlioğlu ve diğer iki ismi serbest bırakmıştı. Kendi ülkelerinde adaletsizlik varken, bugün ülkede yaşanan göz altılara bu şekilde tepki göstermeleri karşısında şaşkın olduğunu söyleyen Gergerlioğlu, “Ülkemizde haklı bir meseleden kontrol altına alınan kişiler için kıyamet koparıyorlar” diye konuştu.

(SABAH)