Atilla: Atatürk'ün kurduğu eski CHP yok artık

A Haber’e katılan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, “CHP'ye oy veren şapkalarını önlerine indirip şunu görsünler Atatürk'ün kurduğu CHP yok artık” dedi.

02 / 08 / 2017 11:23

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, A Haber televizyonunda Memleket Meselesi programının canlı yayın konuğu oldu. Gündemdeki konuları değerlendiren Menderes Atilla, önemli tespitlerde bulundu. Büyükada’da yapılan operasyonda 3 yabancı uyruklu 11 kişinin gözaltına alındığını ifade eden Atilla, “Sözde bunlar uluslar arası aktivistler bunların bilgisayarlarında çıkan notlarda ise 2. gezi olayı ve günümüzde yaşanan olaylar konuşuluyordu” dedi.


28 ŞUBAT SÜRECİ

Halk olarak akıllı olmamız gerektiğini vurgulayan Atilla, “Türkiye'yi bir yerlerden vurmaya çalışıyorlar. Ekonomik olarak vurmak istiyorlar Sünni, Alevi, Kürt ve Türk çatışması çıkartarak bu tezgah üzerinden vurmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Siverek'te yapılan provokatif eyleme değinen Atilla, “Bu kişi uyuşturucu müptelası içkici kumar bazın teki” dedi. Bu provokatör eylemi 28 şubat ile örnek veren Atilla, “Aczmendi Müslüm Gündüz, Fadime Şahin'i bize aynı şekilde çıkardılar. Bunlar üzerinden 28 Şubatı getirerek rahmetli Necmettin Erbakan'ı istifa ettiren güçler aynı güçler. Güneydoğunun tüm bölgelerinde Alman vakıfları mevcut. Alman vakıfları Gaziantep'te çoktu Güneydoğunun her tarafında Alman vakıfları mevcut. Türkiye'de bu kadar Alman vakfı olması ve özellikle Hatay, Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa gibi ateş çemberi olan sınır bölgelerinde var oluşları düşündürücüdür. Benim ilçemin nüfusu 85 bin ilçe nüfusu kadar Suriyeli misafirimiz var hiç bir gün Alman vakıflarından bir tanesini görmedim. Alman vakıflarını kılıf olarak kullanıp içimize sızıyorlar. Türkiye'deki tüm Alman vakıflarını tek tek elden geçirmemiz lazım” diye konuştu.


‘HDP, CHP KOL KOLA’

CHP'nin üst yönetimi çok farklı bir yönetim olduğunu vurgulayan Atilla, “Atatürk'ün kurmuş olduğu CHP'ye oy veren kardeşlerime seslenmek istiyorum. PKK/PYD'li teröristler eğitim gördükleri hedef tahtasına ülkemizin korucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını koymuşlar. O kadar acı bir olay ki bugün CHP'nin tabanıyla HDP, PKK'nın tabanı kol kola omuz omuza hareket ediyorlar. Şuan ki CHP, Atatürk'ün kurmuş olduğu CHP değil. Raydan çıktı farklı bir CHP'ye büründü. Adalet yürüyüşünde HDP'li Ahmet Türk ve Celal Doğan ile kol kola girdiler. CHP'ye oy veren şapkalarını önlerine indirip şunu görsünler Atatürk'ün kurduğu CHP yok artık” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halk olarak arkasında durulması gerektiğini belirten Atilla, “Özellikle reisi cumhurumuzun arkasında durmalıyız. Reisi cumhur batılıların hortumlarını kestiği için bugün bu tür olayları yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımıza sahip çıkıp Türk halkı olarak arkasında dik durursak, Allah'ın izniyle hiç bir güç ne Amerika, İngiltere, Fransa ne de Almanya bizi bölemeyecek bizlere bir şey yapamayacaklar” ifadelerini kullandı.  (HABER MERKEZİ)