Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi Şanlıurfa'da

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Güneydoğu turuna çıkan Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi Marc Innes Brown, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti.

17 / 11 / 2017 12:21

Kısa bir süre önce Avustralya'nın Ankara Büyükelçiliğine atanan Büyükelçi Marc Innes Brown çıktığı Güneydoğu gezisi kapsamında Şanlıurfa'ya geldi. Başkatip Tamsin Sanderson ile kente gelen Büyükelçi Marc Innes Brown Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Levend Çelik'i ziyaret etti. Büyükelçi ile bir süre görüşen Başkan Vekili Çelik, kentin tarihi ve turistik alanları hakkında Büyükelçiye bilgi verdi. Şanlıurfa'nın bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığı ve insanların kentte kardeşçe, barış ve huzur içerisinde yaşadığı söyleyen Başkan Vekili Çelik, birçok Suriyeliye ev sahibi yaptıklarını belirtti.

Yaklaşık 3 ay önce göreve başladığını ve şoförününde Şanlıurfalı olduğunu anlatan Büyükelçi Marc Innes Brown, "Kısa bir süre önce göreve başlamam nedeniyle bölgeyi gezmek istedim. Bölgenin tarihi güzelliklerini görmek için Şanlıurfa'ya geldik. Buralar gerçekten çok güzel" diye konuştu.

Başkan Vekili Çelik günün anısına Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi Marc Innes Brown'a plaket ve Şanlıurfa'ya anlatan kitap takdim etti. Büyükelçi Brown'da Başkan Vekili Çelik'e Avustralya'yı anlatan kitap hediye etti.

VALİLİK ZİYARETİ
Avustralya Ankara Büyükelçilisi MarcInnes Brown, Büyükşehir Belediyesinden sonra ziyaretlerine Şanlıurfa Valiliği ile devam etti. Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret eden Avustralya Büyükelçisi MarcInnes Brown’u, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz karşıladı. Karşılamanın ardından Valilik Şeref Defterini imzalayan Büyükelçi daha sonra Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz ile Valilik makamında bir süre görüştü.

Yaklaşık üç ay önce göreve başladığını ve Türkiye’yi tanımak için farklı şehirlere geziler yaptığını belirten Büyükelçi, Şanlıurfa’yı çok güzel bulduğunu ve gördüğü ilgi alakadan memnun olduğunu belirterek Vali Yardımcısı Açıkgöz’e teşekkür etti. Büyükelçi Brown’u Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Vali Yardımcısı Açıkgöz ise nazik ziyaretlerinden dolayı Brown’a teşekkür etti. Karşılıklı hediye takdiminin ardından Büyükelçi Brown, Şanlıurfa Valiliği’nden ayrıldı. (HABER MERKEZİ)