Bakan Çelik Suruç'ta konuştu: Çözümü milletin önüne getirdik

Suruç’ta referandum çalışmalarını yürüten Bakan Çelik, “Biz aslında çözümü milletimizin önüne getirdik. Fakat nasıl sabote ettiklerini gördünüz. Yine de gerçekte var olan sorunlarımızı çözecek olan Cumhurbaşkanımız önderliğindeki bu kadrolardır” dedi.

26 / 03 / 2017 14:51

Şanlıurfa’da referandum çalışmalarını sürdüren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Suruç ilçesinde bir düğün salonunda mahalle muhtarları, STK'lar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Suruç halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşma yapan Bakan Çelik, "16 Nisan’dan sonra köyünüzle beraber olacağız, mahallenizle beraber olacağız. Suruç’a okullar yaptık 50’nin üzerinde okul yaptık, Suruç’a dünyanın sayılı projesi olan 3 sene içerisinde Suruç ovasına su getirdik. Kendisine uzatılan elin kıymetini bilmeyecek insanlar olacak, kanı bozuk insanlar olacak ama işin özüne bakıldığında referandumdan 'Evet' çıkacağına inanıyorum. Olan bitenler geride kaldı. Türkiye’de kronik sorunlar var, sıkıntılarımız var ama bunları çözecek olan kadro Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığındaki kadrodur. Başka kimseden bir şey bekliyor musunuz, hiç aklınızdan geçiyor mu başkalarının çözeceği? Biz aslında çözümü milletimizin önüne getirdik. Fakat nasıl sabote ettiklerini gördünüz. Yine de gerçekte var olan sorunlarımızı çözecek olan Cumhurbaşkanımız önderliğindeki bu kadrolardır. Suruç'un sorunlarını çözeceğiz inşallah, yeter ki desteğinizi esirgemeyin yeter ki gücümüze güç katmaya devam edin. 2011 tarihinde bizim önderliğimizde 22 kat trilyon Şanlıurfa’ya yatırım geldi. Şimdi yeni bir sisteme geçeceğiz 16 Nisan’da vereceğiniz destekle ben inanıyorum ki, çok daha hızlı bir şekilde Suruç’un meselelerine el atacağız. Suruç yaşanabilir bir ilçe olacak endişeniz olmasın” dedi.


ÇİFTÇİ: SURUÇ'U GÜZEL BİR İLÇE YAPACAĞIZ

Başkan Çiftçi: "Büyükşehir Belediyesi olarak Suruç ilçemizde programlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bu baharda ilçede 4 tane parkın yapımını birlikte başlatacağız. İlçeye her geldiğimizde bir yatırımın açılışını yapacağız. Suruç ilçesinde yapılan toplantıya Bakan Faruk Çelik'in yanı sıra, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi de katıldı. 

(HABER MERKEZİ)