Belediye Başkanı'ndan Bakan'a 'Akçakale' dosyası

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, ilçenin yol ve iletişimle ilgili sorunlarını içeren bir dosyayı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a elden teslim etti.

12 / 12 / 2017 10:22

İlçenin sorunlarının çözümü için çalışan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı markaja aldı. Çiçeklerle karşılanan Bakan Arslan ile Fakıbaba, burada kendilerini karşılayıp sevgi gösterisinde bulunanlarla da bir süre sohbet etti. Başkan Ayhan, burada yaptığı konuşmada, iki bakanı ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Akçakale’ye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Ayhan, bir süre başbaşa görüştüğü Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a ayrıca, içinde Akçakale Şanlıurfa yolu, Akçakale Ceylanpınar yolu, Akçakale Suruç yolu, Akçakale Ceylanpınar Suruç yolunu bağlayan çevre yolu, Akçakale PTT ek hizmet binası isteklerini içeren dosyayı teslim etti.

Ayhan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a ayrıca yöreye özgü aba, puşu ve igal hediye etti. Bakan Arslan, kendisine hediye edilen puşuyu takıp hatıra fotoğrafı da çektirdi. Bakanlar Arslan ile Fakıbaba’ya, Akçakale ziyaretleri sırasında; AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Halil Özcan, Mehmet Akyürek ile Kemalettin Yılmaztekin, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Akçakale Kaymakamı Hamza Özer, Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Belediye meclis üyeleri ile muhtarlar da eşlik etti. (HABER MERKEZİ)