‘Belediye başkanlarımız savurganlık içerisinde’

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz belediye başkanlarını eleştirerek, “Bizim belediye başkanlarımız vurdumduymaz, özellikle birini kastederek söylemiyorum, lüks içerisinde, israf içerisinde savurganlık içerisinde ve millet de kuzu gibi sesini çıkarmıyor” dedi.

26 / 01 / 2018 10:35

Mustafa PAYIK/İPEKYOL

Haftalık olarak basın mensupları ile bir araya gelerek gündemi değerlendiren Saadet Partisi İl Başkanı bugün düzenlediği toplantıda kentteki belediye başkanlarına yüklendi. Belediyelerin vurdumduymaz olduğunu iddia eden Yanmaz, “Urfa’yı idare eden idareciler hem siyasi bazda hem de bürokrasi noktasında bir vurdumduymazlığın peşinde. Allah aşkına bu kadar ekonomik kriz yaşanırken, biz hala bu kadar işsizlikteyken bakıyorsunuz, belediyelerimiz, özellikle birini kastetmiyorum belediyelerimizin bir programı oluyor, 5 yıldızlı otelde” diye konuştu.

‘BİLLBOARDLAR, TELEVİZYONLAR ONUNLA DOLUYOR’

İktidar partisinin etkinliklerinde billboardların ve televizyonların o etkinlikle dolduğunu kaydeden Yanmaz, “Tüm belediyelerimizin başka bir programı oluyor, Urfa’nın en lüks lokantalarında, belediyelerin herhangi bir etkinliği oluyor bütün billboardlar doluyor. Aynı şekilde iktidar partisinin herhangi bir etkinliği oluyor, bütün billboardlar ve televizyonlar onunla doluyor. Şimdi biz de siyasi partiyiz, biz billboarda gidiyoruz, televizyona gidiyoruz, haklı olarak ücret talep ediyorlar. Biz bunları ödeyemiyoruz fakat bunlar nasıl ödüyorlar?” sözlerine yer verdi.

‘BİZİM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ LÜKS İÇERİSİNDE, İSRAF İÇERİSİNDE’

Belediye başkanlarının lüks içerisinde israf içerisinde olduğunu iddia eden Yanmaz, milletin ise buna kuzu gibi ses çıkarmadığını söyledi Yanmaz sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi herhangi bir belediye başkanı kendisinin misafiri geldiğinde bunları 5 yıldızlı otelde mi ağırlıyor? Devletin kesesinden, fakir fukaranın kesesinden yapıyor, onun için bizim büyükşehir belediyesinin 1,5 katrilyon borcu var. Onun için şehircilik şehircilik değil, belediyecilik belediyecilik değil. Bizim belediye başkanlarımız vurdumduymaz, özellikle birini kastederek söylemiyorum, lüks içerisinde, israf içerisinde, savurganlık içerisinde ve millet de kuzu gibi sesini çıkarmıyor. Biz ama muhalefet partisi olarak bunu söylediğimizde zaman zaman fanatik olan iktidar partisi taraftarları, bize diyorlar ki niye muhalefet ediyorsunuz diye. Kardeşim biz sizin hakkınızı savunmak için muhalefet yapıyoruz.”

‘BU NASIL MEMLEKET İDARESİ?’

Şanlıurfa’da memleket idaresinin sıkıntılı olduğuna değinen Yanmaz, “Urfa Türkiye’nin 9. büyük şehri, aklınıza ne gelirse üniversite desen aynı, belediye desen aynı, şehircilik desen aynı, savurganlık desen aynı, adam kayırmacılık desen aynı, partizanlık desen aynı, yani bu nasıl olacak, bu nasıl memleket idaresi? Ama Urfalılara bir müjde vereyim, Saadet Partisi Allah’ın izniyle gelecek, Şanlıurfa’mız güzel günlere dönecek. Biz bu belediyeden, bu hükümetten, bu iktidardan hepsini tek tek alacağız. Önümüzdeki mahalli seçimlerde bu belediyelerin hepsini AK Parti’den alacağız” diyerek sözlerine son verdi.