Belediye Meclis Üyesi Kaymakamı istifaya çağırdı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Başak Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya’nın kendisini makamından resmen kovduğunu iddia ederek istifaya davet etti.

22 / 03 / 2017 12:01

(İsmail ARSLAN/İPEKYOL-AKÇAKALE)

Bazı konularda görüşmek üzere Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya’nın makamına giden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Başak, Kaymakam Yosunkaya’nın kendisini kovduğunu iddia edip tavrını eleştirdi. Meclis Üyesi Mehmet Başak yaşanan sorunu şu sözlerle açıkladı: "Bir büyükşehir encümeni olarak ilçenin bazı sorunlarını ve bazı konuları görüşmek üzere Sayın Akçakale Kaymakamımız  Selçuk Yosunkaya’nın makamına gittim. Kendisine konuları ilettim. Kendileri’de bana dönerek aşağılayıcı bir üslupla 'Konuşmalarınız bitti mi?' diyerek beni resmen makamdan kovdu. Toplumsal sorumluluğu olan encümenlere karşı bir mülki amirin bu tavrı kabul edilemez"

Konuyu Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ve AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e aktardığını belirten Başak, Yosunkaya'yı istifaya davet ederek "Onlar da şaşkınlıkla böyle bir şey olamaz dediler. Ben seçilmiş o ise atanmıştır. Bizimle birlikte halkın sorunları noktasında çalışmak zorundadır. Ben buradan bize karşı ön yargılı ve umulmaz tavrından dolayı Kaymakam Yosunkaya’yı istifaya davet ediyorum. Devletin makamından bizi kovmak, halkı kovmaktır“ dedi.