Beyazgül referandum için sahada

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül, referandum çalışmaları kapsamında Haliliye ilçesinde her Salı günleri kurulan Salı Pazarı esnafını ziyaret etti.

08 / 03 / 2017 11:52

Esnafla ve pazardan alışveriş yapan vatandaşlarla tek tek selamlaşarak Cumhurbaşkanı sistemi ile ilgili gazeteler dağıtan AK Başkan Beyazgül, vatandaşların genelinin işin farkında olduklarını ve oylamada EVET vereceğini söylediklerini belirtti.


Daha güçlü, daha istikrarlı bir hükümet için EVET

Beraberinde AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Hasan Suyun, AK Parti İl Gençlik Kolları Sedat Ertürk ve Gençlik Kolları üyeleri ile Salı Pazarı esnaflarını gezerek Referandumda EVET oyu kullanmalarını istediklerini belirten AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av.Zeynel Abidin Beyazgül; “Bugün pazarcı esnafımızı dolaştık,Gençlik Kolları Başkanımızla beraberdik. Allah razı olsun, esasen halkımızın nabzının attığı bir yerdir Pazar yeri. Burada biz ‘evet’i yani Cumhurbaşkanı Sistemimizi anlatan bu dergilerimizi Gençlik Kollarımızın Başkanının bir çalışması olarak, onlarla beraber dağıttık.Sonra gençlerimiz sağolsunlar buradalar. Cumhurbaşkanı Sistemini anlatan bu dergiyi anlattığımızda,pazarcı esnaflarımız bunu alıyor ama diyorlar ‘zaten biz evet veriyoruz, birşeyi okumamıza gerek yok. İşi anlamışız, biliyoruz’diyorlar.Ama işi anlamayanlar var.Kim bunlar?Gerçekten siyasetin içinde bir kısım insanlar bakıyorsun ki, henüz daha işi görmemiş vatandaşımız var ama işi olduğu gibi kavramış, biliyor nedir bu.Daha güçlü, daha istikrarlı bir hükümet için, gelecek için Anayasa değişikliği yapılmıştır. Ve bunuda milletimiz çok iyi kavramış, anlamış bulunmaktadır. Ben bu vesileyle pazarcı esnaf başkanımıza,Gençlik Kolları Başkanımıza ve esnafımıza teşekkür ediyorum. Burada olan vatandaşlarımızla da görüştük.Canı gönülden evet diyorlar.Biz herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Evet diyerek neyi onayladıklarını da açıklayan İl Başkanı Beyazgül, “Evet nedir?İşte iki başlı bir sistemden çıkıyoruz, tek başlı bir sisteme doğru gidiyoruz.Dün ana muhalefet partisi de şunu söylemişti.Diyor ki;‘Başbakan ayrı bir partiden,Cumhurbaşkanı ayrı partiden olursa ne olacak.’İşte bugün ki sistem bu.İşte bu olmasın diye Cumhurbaşkanı sistemi ortaya konuldu.Halkımızda bunu çok iyi biliyor.Ben teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Sağlam bir Devlet yapımız olacak

AK Parti İl Başkanı ve beraberindekilerin neler yaptığını, neler anlattığını duyan,Pazardan alışveriş yapan bir bayan ise, “Bugünleri Allah bizlere aratmasın. Allah’a çok şükür bugünlere gelmişiz. Recep Tayyip Erdoğan’ı Allah başımızdan eksik etmesin. Allah hepinizden razı olsun” derken, AK Parti İl Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül ise, “Türkiye inanın bundan çok güçlü olacak. Sağlam bir Devlet yapımız olacak.Düşünün Kılıçtaroğlu dün diyordu;‘Başbakan ayrı partiden olsa, Cumhurbaşkanı ayrı partiden olsa ne olacak?’ İşte bunu önlemek için bu sistem geliyor. Elbette ki yetkilerin yarısını ona diğer yarısını öbürüne versen çatışıyor. Vereceksin yetkiyi, 5 yıl da verdin. ‘Olmadı, güle güle’ dersin ama olmayacak bir liderimiz yok. Allah eksikliğinizi vermesin.Bu bize güç, kuvvet veriyor. Vallahi bizim işimiz millet için, başka bir şey değil”dedi.

Bir vatandaş da, “Emin olun millette içten sizinle beraber” deyince AK Parti İl Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül de, “Allah sizleri de eksik etmesin”dedi.