Bu kez tam tersi oldu!

Gökçek'e Urfa'daki belediye örnek gösterildiAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in attığı tweetlere yanıt veren bir takipçisi, Gökçek’e Şanlıurfa’daki bayat ekmek uygulaması ve Urfakart uygulamasını örnek gösterdi.

09 / 09 / 2017 09:58

Bu kez Şanlıurfa’yı örnek gösterdiler. Twitter’da, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Urfalı Başkanı Melih Gökçek’e yanıt veren bir takipçisi, Gökçek’e Şanlıurfa’daki uygulamaları örnek olarak gösterdi. Başkan Melih Gökçek’in attığı tweetin altına yorum yapan takipçisi ilk olarak şehir içi otobüslerinde kullanılan Urfakart’ı örnek gösterdi. Benzer uygulamanın Ankara’da da olması gerektiğini savunan takipçi, “Sayın başkanım Şanlıurfa’da urfakart hem belediye hem de özel halk otobüslerinde geçerli. Ankarakart ne zaman Ankara’da hem belediye hem halk Ankara’da geçerli olacak” ifadelerini kullandı.

Takipçinin ikinci örneği ise Haliliye Belediyesi tarafından uygulamaya konulan atık etmek uygulaması oldu. Uğur İpek isimli takipçi “Ayrıca başkanım Şanlıurfa’da bayat ekmek kutuları var israfı önlemek adına. Ankara’da da böyle her mahalleye konulsa olmaz mı?” diyerek Başkan Melih Gökçek’e bir yandan memleketi Urfa’yı örnek göstermiş olurken, diğer yandan da talebini ifade etmiş oldu. (HABER MERKEZİ)