Büyükşehir Belediye Başkanı 'Muhtarı' üzdü! Ancak…

Yenişehir Mahallesi'nde bulunan pazar yerindeki boş araziyle ilgili süren dava karara bağlanarak arsa, Yenişehir ve Bahçelievler Kooperatifi'ne devredildi. Arsayla ilgili mahalle yararına bir projesi olduğunu belirten mahalle muhtarı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye projesini anlatamadığını kaydederken, Pazar yeri ile ilgili muhatabın Haliliye Belediyesi olduğu anlaşıldı.

10 / 01 / 2018 13:00

Yenişehir Mahalle Muhtarı Ramazan Sağır, uzun zamandır mahkemesi süren ve bu nedenle hiçbir çalışmanın yürütülemediği Salı Pazarı içerisindeki arazinin akıbetinin belli olduğunu duyurdu. Arazinin mahkeme kararıyla Yenişehir ve Bahçelievler Kooperatifi'ne devredildiğini belirten Muhtar Sağır, kararın açıklanmasının ardından kooperatifin avukatlarıyla yaptığı görüşmeden arazinin Büyükşehir Belediyesi'ne satılabileceğini öğrendiğini bildirdi.

"DEFALARCA ARADIM AMA..."

Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye görüştüğünü iddia eden Muhtar Sağır, "Nihat Çiftçi'ye bu konuyu yazılı ve sözlü olarak bildirdim ve bana ilgili arkadaşlara konuyu anlattığını bu işin sonucunda bana verilen cevap Haliliye Belediyesi'nin alması gerektiğini bildirdi" dedi. Bunun üzerine tekrar avukatlarla görüşen Sağır "Burası mahkeme kararına istinaden Haliliye'ye değil, Büyükşehir'e satabilir" yanıtını aldı. Bu yanıtı iletmek için Başkan Çiftçi'yi arayan Muhtar Sağır Çiftçi'yi defalarca aramasına rağmen ulaşamadığını söyledi.

"ÇİFTÇİYE NASİP OLMAYACAKMIŞ"

Yaşanan süreci sosyal medyada paylaşıp Yenişehir sakinlerine anlatan Muhtar Sağır, "Bu arazinin alımı gerçekleşseydi Yenişehir halkına ve Şanlıurfa'ya kazandıracağımız güzel bir projeyi sunacaktım. Projemde kapalı yüzme havuzu Salı Pazar alanı kadın ve erkeklere taziye evi gibi fakat bu hizmeti yapmak Sayın Nihat çiftçi ye kısmet olmayacakmış" dedi.

MUHTARDAN YENİ BİR BELEDİYE BAŞKANI TALEBİ!

Muhtar Sağır, Çiftçi'yi vatandaşa tepeden bakan biri gibi lanse ederek yeni bir belediye başkanından neler beklediğini sıraladı. "Temennim odur ki bir dahaki belediye seçimlerinde telefonlara cevap verebilen projelere cevap verebilen daima halkın içinde halkın sorunlarını dinleyebilen insanlara tepeden bakmayan nitelikte bir Belediye Başkanı Şanlıurfa'da görmek istiyoruz " diyen Sağır'a çok sayıda destek geldi.

Bazı vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Muhtarlarımızı üzen beni de üzer, ben de onu üzerim" sözlerini hatırlatarak projenin takipçisi olmasını istedi.

YETKİ HALİLİYE BELEDİYESİ'NDE

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi hukukçuları ise, semt pazarlarının ilçe belediyelerinin sorumluluğunda olduğunu kaydetti.  (HABER MERKEZİ)