Çelik: 2017’de köy içinde sorun olmayacak

Suruç’ta vatandaşlarla bir araya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2017’de köy içinde sorun olmayacağını söyledi.

29 / 03 / 2017 10:33

16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması için çalışmalarını sürdüren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Suruç’ta çalışmalarını sürdürdü ve 2017 yılında bütün köy içindeki eksikliklerin giderileceğini kaydetti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, beraberinde Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız, Mehmet Akyürek, Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve Suruç Kaymakamı Ferhat Sinanoğlu ve Suruç Jandarma Komutanı ile birlikte Suruç ilçesine bağlı Saygın Köyünü ziyaret etti. Talepleri dinleyen Bakan Çelik, 2017’de köy içinde sorun olmayacağını söyledi.


‘BÜTÜN GRUP YOLLAR ASFALT OLACAK’

AK Parti Şanlıurfa Seçim Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklamaya göre, köylerin tamamının ihtiyaçlarını karşılayacaklarını, hiçbir sorun bırakmayacaklarını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, “Büyük köylerde öğrenci sayısı fazla olan köylerde lise yapımına başlıyoruz. Bu yılın sonuna kadar bir tane grup yolu kalmayacak, hepsi asfalt olacak. Bütün grup yollar asfalt olacak. İlçe belediyelerimiz köy içini de halledecekler. Haliliye Belediyesi diyelim ki şu kadar köy var, şu kadar köyün? Yok efendim 2017’de köyün içinde sorun olmayacak. Bin 900 Km grup yolumuz var grup yollarımızda sorun istemiyorum. 2017 yılının sonuna kadar grup yollarının tamamı asfaltlanıp bitmiştir.  Dün gece saat 03.00’te son görüşmemi tamamladım kardeşlerim. Terlemek için biz buradayız, biz dertli insanlarız. Tayyip Erdoğan’ın yolundan gidenlere sesleniyorum, biz dertli insanlarız dertli” dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar da, “Bu ülke ilk defa kapsamlı bir şekilde milletin temsilcilerinin TBMM’ de kabul ettiği ve ardından halkın takdirine sunulan bir anayasa değişikliği ile karşı karşıyayız” diye konuşurken, AK parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri de, “AK Partiden önce 5 bin 307 derslik varken AK Parti’den sonra 2002 den bugüne kadar 19578 derslik meydana getirilmiş yaklaşık olarak Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar dersliklerin 4 buçuk katıdır” şeklinde konuştu.

 (HABER MERKEZİ)