Ceylanpınar Belediye Başkanı'na CHP Urfa teşkilatından yanıt

Katıldığı TV programında "Bugün CHP'nin tabanıyla HDP, PKK'nın tabanı kol kola omuz omuza hareket ediyorlar. Şuan ki CHP, Atatürk'ün kurmuş olduğu CHP değil" diyen Ceylanpınar Belediye Başkanına CHP Şanlıurfa İl Teşkilatından yanıt geldi. CHP, yanıtlaması istemiyle Ceylanpınar Belediye Başkanına 7 soru yöneltti.

03 / 08 / 2017 11:06

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, A Haber televizyonunda Memleket Meselesi programının canlı yayın konuğu oldu. Gündemdeki konuları değerlendiren Atilla Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) yönelik yaptığı açıklamalarda "PKK/PYD'li teröristler eğitim gördükleri hedef tahtasına ülkemizin korucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını koymuşlar. O kadar acı bir olay ki bugün CHP'nin tabanıyla HDP, PKK'nın tabanı kol kola omuz omuza hareket ediyorlar. Şuan ki CHP, Atatürk'ün kurmuş olduğu CHP değil. Raydan çıktı farklı bir CHP'ye büründü. Adalet yürüyüşünde HDP'li Ahmet Türk ve Celal Doğan ile kol kola girdiler. CHP'ye oy veren şapkalarını önlerine indirip şunu görsünler Atatürk'ün kurduğu CHP yok artık" ifadelerini kullandı. CHP Şanlıurfa İl Teşkilatından açıklamalara yazılı yanıt geldi.

"CHP hiçbir zaman Atatürk ilkelerinden taviz vermemiş sosyal hukuk laik demokratik bir partidir" diyerek Adalet Yürüyüşünde HDP'li Ahmet Türk ve Celal Doğan ile kol kola girmeleri şu sözlerle açıklandı:


‘CHP HİÇBİR ZAMAN TERÖRLE ANILMAYACAK’

"Adalet yürüyüşünü başlatan sayın genel başkanımız sadece CHP'liler için adalet demedi. Misaki milli sınırları içerisinde her kim ki kendisini gerçek veya tüzel olarak sistemin hak mağduru olarak görüyorsa bu yürüyüşün içinde yer alabilir dedi ve Türkiye'de demokrasi kurbanı olmuş hakları ellerinden alınmış sistem dışına itilmişler kendilerini adalet yürüyüşünün içinde buldular. Ahmet Türk ve Celal Doğan da demokrasi kurbanı oldukları için adalet yürüyüşüne katılmışlardır. CHP hiçbir zaman terörle ismi anılmadı anılmayacak da"

"HDP ile aynı karede bulunmak PKK ile aynı karede olmak ise Sayın Atilla'nın bu sorulara objektif net cevap vermesini dilerim" denilen açıklamada Atilla'ya 7 soru yöneltildi:

1. AKP hükümeti Oslo'da kimle görüştü?

2. AKP hükümeti adalet mahkemelerini kimi aklamak için sınır kapılarına götürdü?

3. İmralı'da bulunan terör başıyla devletin hangi bakanı görüştü?

4. İmralı ile Kandil arasında diplomatik kuriye görevini kimler yaptı?

5. Güneydoğu'da hendek kazımları yapılırken olaylara müdahale etmeyin emrini kim verdi?

6. Diyarbakır'da Barzani, Şivan Perverle kol kola girip ben Serok Ahmedim diyen kim? (HABER MERKEZİ)