CHP, Aydınlık’la yoluna devam edecek

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığında kongre heyecanı yaşandı. Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün katılımıyla yapılan seçimde, mevcut başkan Aziz Aydınlık görevine devam etti.

01 / 01 / 2018 11:29

Mustafa PAYIK/İPEKYOL

CHP Şanlıurfa İl Başkanlığında kongre heyecanı yaşandı. Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün katılımıyla yapılan seçimde, mevcut başkan Aziz Aydınlık görevine devam etti.

Urfa City AVM’deki toplantı salonunda gerçekleştirilen kongreye Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, il ve ilçe başkanları, CHP delegeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Tek liste halinde gerçekleştirilen kongrede mevcut Başkan Aziz Aydınlık, yeniden başkanlığa seçilirken, yönetim listesinde bazı değişimlerin olduğu kaydedildi. Yapılan kongre ile ilgili olarak Ajans Urfa’ya konuşan Aziz Aydınlık, “ İl kongremizin Şanlıurfa halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bugün bir şenlik içerisinde CHP’nin 2019’da iktidar olacağını, milletin kalbinde bugün öyle yaşatılıyor. Bu coşku 2019’da CHP’nin hem iktidar olacağının hem de Urfa’dan milletvekili çıkaracağının göstergesidir. 2019’a yönelik çok güzel çalışmalar yapacağız. Yönetim de hep aynı kalacak değil, kongre delegelerimiz de değişiyor, il yönetim üyelerimiz de değişiyor. Partiye gençleri alıyoruz, avukatları alıyoruz. Hem ilçelerde hem de merkezde değişimler oldu.

‘ŞANLIURFA’DA CHP’Lİ VEKİLİN OLMAMASI BÜYÜK EKSİKLİK’

Toplantıda söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ise, Şanlıurfa’da CHP’li milletvekillerinin olmamasının çok büyük bir eksiklik olduğunu belirterek, “Bunu ne için söylüyorum, televizyonun karşısında parlamentoyu izlediğinizde acaba o kürsüye çıkıp da Şanlıurfa’mızın, Şanlıurfalı hemşerilerimizin sıkıntılarını dile getiren bir Allah’ın kulu milletvekili var mı, yok. Ama düşünün ki birkaç CHP’li Şanlıurfa Milletvekili orada olsaydı, bu toprakların evlatları kürsüde olsaydı çok daha farklı bir anlayışla, Şanlıurfa’nın sesi o kürsüden çok daha gür bir sesle dile getirilirdi” ifadelerini kullandı.