CHP de 15 Temmuz yürüyüşüne katıldı

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Abide Kavşağında toplanan Şanlıurfalılar buradan Rabia Meydanı’na kadar yürüdü. Düzenlenen ‘Milli Birlik Yürüyüşü’ne protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. CHP İl Başkanı Aziz Aydınlık da düzenlenen yürüyüşe katıldı ve en ön saflarda yerini aldı.

17 / 07 / 2017 10:42

Adil HİLAL/İPEKYOL

11 Temmuzdan bu yana Türkiye genelinde devam eden 15 Temmuz etkinliklerinin son gününde Şanlıurfa’da Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi. Abide Kavşağı’ndan başlayan yürüyüşe Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Aziz Aydınlık ile STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yürüyüş için yoğun güvenlik önlemleri alınırken, protokol üyelerinin araçları da aynı anda yan yoldan Rabia Meydanı’na doğru ilerledi. Yürüyüş sırasında ellerindeki bayrakları sallayan vatandaşlar, zaman zaman sloganlar da attı.

Yürüyüşün ardından Rabia Meydanı’na gelen kalabalık yine sloganlar atarken, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi alanda kurulan stantta bulunan ‘15 Temmuz Destanı Şanlıurfa Anı Defteri’ni doldurarak vatandaşlara seslendi.

Yapılan konuşmaların ardından okunan akşam ezanı ile birlikte yüzlerce vatandaş beraber saf tuttu akşam namazını eda etti.