CHP’li yönetici AK Parti İl Başkanını aratmadı

Şanlıurfa’da düzenlenen Kudüs Mitinginde konuşan CHP İl Yönetiminden Hakkı Taplamacı, “İslam ülkelerinden sonra Avrupa’da dünya devletleri bunları lanetledi. Paraya pula kanmadılar, dolara kanmadılar. Onur giderse dönmez fakat bunu bilsinler ki mal giderse geri döner. Biz sayın hemşerilerimize ve bu kabineyi yapan Sayın Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ederiz” dedi.

25 / 12 / 2017 10:30

Şanlıurfa’da binlerce kişinin katılımı ile Kudüs Mitingi düzenlendi. Düzenlenen mitinge AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül katılamadı ancak programda söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetiminden Hakkı Taplamacı, sarf ettiği sözlerle Beyazgül’ü aratmadı. Konuşmasının başında birlik beraberlik mesajı veren Taplamacı, hem Urfalılara hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Kudüs konusundaki tavırlarından dolayı teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Taplamacı birlik ve beraberliğe değinerek “Ne mutlu bize, birliğimizi, beraberliğimi burada korumuş bulunmaktayız. İşte burada dostlarımız sevinsin, düşmanlarımız gocunsun. Biz dar günlerde elbette ki her zaman birlik beraberlik içinde olacağız” dedi.

‘SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ’
İsrail’in kara trene çarptığını ifade eden Taplamacı, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Değerli kardeşlerim, kara trene çarptılar. Kara trene çarpanın da yaşaması ve ihyası zordur. Anlamadılar ki, İslam Birliği’nin dönem başkanlığı Türkiye’de, bunu düşünemediler zavallılar, gafil avlandılar ve gafilce hareket ettiler. İslam Dayanışma Birliği’nde emeği geçen Sayın Erbakan Hocamıza sonsuz hürmetlerimizi sunar, Allah’tan rahmet dileriz. Büyük bir zafer, büyük bir fedakarlık yapmıştır. İşte o günden bugüne insanlar çırpınmaktadır. İslam ülkelerinden sonra Avrupa’da dünya devletleri bunları lanetledi. Paraya pula kanmadılar, dolara kanmadılar. Onur giderse dönmez fakat bunu bilsinler ki mal giderse geri döner. Biz sayın hemşerilerimize ve bu kabineyi yapan Sayın Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ederiz. Çok güzel bir oluşum, çok güzel birlik beraberlik. Bu bizim hakkımızdır, her zaman hakkımız kalacaktır. Kudüs bizim şah damarımızdır. Şah damarımıza bıçak attılar, bizim durma şansımız kalmamıştır. Her zaman onların karşısında ve onları lanetlemeye hazırız. Değerli kardeşlerim Siyonistlerin oyunları meydana çıktı. Her yerde İsrail’in yollarını açmak için Amerikan uşakları çöreklendi. İslam birliğini yok etmeye çalıştılar ama bu ümmet buna asla ve asla izin vermez.”