Çiftçi: Referandum için sahadayız

25 Şubat'ta Başkent Ankara'da düzenlenen kampanya tanıtım toplantısının ardından startı verilen referandum sürecini AK Parti İl Başkanı Z. Abidin Beyazgül ile birlikte değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Referandum için sahadayız. Kadrolarımızla yoğun bir şekilde çalışmalar sürdürüyoruz" dedi.

03 / 03 / 2017 11:34

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Z. Abidin Beyazgül ile birlikte referandum sürecinde yapılan ve yapılacak çalışmaları değerlendirdi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre referandum tanıtım toplantısına AK Kadrolar olarak yoğun bir katılım sağladıklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Ankara'da Şanlıurfa'yı teşkilatlarımız, il başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız ve vatandaşlarımız ile birlikte güçlü bir şekilde temsil ettik. 16 Nisan'da yapılacak referandum için start verildi. Referandum sürecinde şehrimize gelecek olan bakanlarımız, siyasi büyüklerimiz, il başkanı, ilçe başkanlarımız, yürütme kurulumuz ve yerel yöneticiler olarak her gün bir ilçede Anayasa değişikliğinin neler getirdiğini anlatacağız. Çocuklarımızın geleceği, ülkenin istikrarlı bir şekilde yönetilmesi adına halk oylamasını bir siyasi mesele olarak değil, ülkenin geleceğin tesir edecek bir karar olarak görmeliyiz. 18 maddeyi halkımıza tek tek anlatacağız. Halkımız da süreci takip ediyor biliyor, bilmediklerini de bizlere soruyorlar. Ben çok başarılı bir halk oylaması süreci işleyeceğine inanıyorum. Biz alandayız, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gideceğimiz her ilçeye ve her programa halkımızı buradan davet ediyorum. Halk oylaması sürecinde vatandaşlarımızın merak ettiği soruları programlara katılarak akademisyenlere, hukukçulara işin uzmanlarına sormalarına istiyoruz" dedi.


BEYAZGÜL: GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN ‘EVET’ DİYECEĞİZ

AK Parti İl Başkanı Z. Abidin Beyazgül ise, Türkiye'nin 95 yılda 65 hükümet değiştirdiğine dikkat çekerek göreve gelen hükümetlerin ömrünün kısa olduğunu belirtti. Beyazgül, "Büyükşehir belediye başkanımız, il yürütme ve meclis üyelerimiz ile birlikteyiz. Çalışmalarımız müşterek çalışmalar çerçevesinde yürütülecektir. Cumhurbaşkanlığı sistemi önemli bir sistem. Halk bugün kaderinin değişmesini istiyorsa şuan ki sistemin değişmesi gerektiğini hep birlikte görüyoruz. Amerika Birleşik Devletlerinin 280 yılda 45 hükümetin değişti.  Bizim ülkemizde ise 95 yılda 65 hükümetin değiştiği bir sistemin Türkiye uymadığını dost, düşman herkes biliyor. Daha güvenli, istikrarlı, güçlü Türkiye'de kendi ileri devletler seviyesinde yaşamak istiyorsak yeni sisteme hep birlikte ‘evet’ diyeceğiz" diye konuştu.

 (HABER MERKEZİ)