Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’ya geliyor

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kendisine yeniden görev verildiğini kaydettikten sonra Cumhurbaşkanı’nın kongre için Şanlıurfa'ya geleceği tarihi açıkladı.

30 / 01 / 2018 16:03

Mustafa PAYIK/İPEKYOL

AK Parti Şanlıurfa 6. Olağan Kongrede parti genel merkezi, mevcut başkan Zeynel Abidin Beyazgül'ü yeniden başkanlığa aday gösterdi. Beyazgül, bugün İl Başkanlığında düzenlediği toplantıda tekrar kendisine verilen görevden dolayı teşekkür etti ve 25 Şubat saat 15.00'da düzenlenecek kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağını belirterek "Bütün Şanlıurfalı hemşehrilerimizi kongremize davet ediyorum" dedi.

Kongrede gerekli tedbirlerin alınacağını aktaran Beyazgül, "İlçe kongrelerimiz bitti, gençlik ve kadın kongrelerimiz devam etmektedir. Tabi 25 Şubat önemli bir gün, o gün Gaziantep’te de il kongresi olacaktır. Arkasından saat 3 gibi Şanlıurfa’daki kongremiz olacaktır. Ben buradan bütün Şanlıurfalı hemşerilerimi kongreye davet ediyorum. İnşallah bu konuda gerekli tedbirleri alacağız. Cumhurbaşkanımızın hem konuşmasını dışarıdan vereceğiz hem de bulunduğu kapalı mekanda bu konuşmalara mümkün olacaktır" diye konuştu.

'2 MİLYON URFALI ARASINDA AYRIM YAPMADAN DEVAM EDECEĞİZ'

Kongrenin tüm Urfa halkı için hayırlara vesile olmasını dileyen Beyazgül, "Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti il başkanlığı konusunda kararını bizimle beraber yürümekte verdi ve 25 Şubatta da kongre tarihi verildi. Hem benim için hem Urfa halkımız için inşallah hayırlara vesile olur niyetindeyim. Tabi bu görevden sonra önümüzde bakacağız. Urfa’nın birliği, beraberliği, hedeflerimiz açısından herkesi kucaklayan herkesle beraber olan, 2 milyon Urfalı hemşerim arasında hiçbir ayrım yapmadan Allah’ın izniyle görevimize devam edeceğiz" sözlerini kullandı.

'BİR ŞEREF, BİR ONUR'

Cumhurbaşkanının kendisine verdiği görevin bir şeref, bir onur olduğunu kaydeden Beyazgül, "Eğer geçmişi değerlendirecek olursak; çok yoğun bir çalışma yaptık. 3 tane seçim geçirdik, 15 Temmuz darbesini beraber geçirdik. Burada Urfalı hemşerilerimizin çok özverili çalışmaları oldu. Birlikte çok güzel günler geçirdik, çok güzel çalışmalar yaptık. İnşallah bundan sonra da böyle devam edecek. Ben kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum ve cumhurbaşkanımızın verdiği bu görevin bizim için bir şeref, bir onur olduğunu düşünüyorum. Başta cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, teşkilat başkanımıza, bölge başkanımıza, milletvekillerimize Urfa halkına, kendi yönetimime başarısından dolayı bütün teşkilat mensuplarıma teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine son verdi.