Ekinci, Akil Gençler’e seslendi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Akil Gençler tarafından düzenlenen, Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemi konulu konferansta gençlere seslendi.

19 / 03 / 2017 15:20

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 16 Nisan'da yapılacak referandum öncesi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Eyyübiye Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa ve Eyyübiye ilçelerinde rekor 'Evet' oyu almayı hedefleyen Ekinci, çalışmalarını bu doğrultuda sürdürüyor. Toplumun değişik kesimleriyle bir araya gelip yapılacak seçimlerin ülkenin geleceği açısından taşıdığı öneme değinen Başkan Ekinci'ye vatandaşlar da yoğun ilgi gösterip destek veriyor. Akil Gençler Eyyübiye Teşkilatı tarafından düzenlenen 'Gençler Geleceğine Evet Diyor' konulu konferansa, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı İsmail Demirbaş, Akil Gençler Platformu Genel Başkanı Delil Ateş, Şanlıurfa Akil Gençler İl Başkanı Ahmet Alpay ve parti yöneticileriyle birlikte katılan Ekinci, gençlere neden 'Evet' demeleri gerektiğini anlattı.

Ülkenin üzerine oynanan oyunları bozmak adına yapılacak olan seçimlerin büyük önem taşıdığının altını çizen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bu seçimlerde ‘Evet’in çıkması durumunda şer güçlerin emellerine ulaşamayacaklarının altını çizdi. Ekinci konuşmasında şunları söyledi: “Şu andaki topraklarımızın 36 katı olan Osmanlı imparatorluğu evet fiziki anlamda ciddi bir alana hükmediyor ama o imparatorluğun evlatları ve şuanda onları temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan oluşturduğu o gönül köprüsü ile belki de Osmanlı’nın hükmettiği o fiziki mekanlar kadar hükümde bulunuyor. Nasıl yapıyor bunu? İnsanların gönlüne girerek, mazlumların mağdurların sıkıntılarını gidermeye çalışarak Dünya 5'ten büyük diyerek bunu yapıyor tabi ki bunlar birilerini ürkütüyor. Tabi ki küresel güçlerin düzeni bozuluyor ve bu bozulan düzeni sağlamlaştırmak adına da şu anda ülkemizi hedef almışlardır. Bazen kendi içimizde kavgalar çıkartıyorlar, etrafımızda kavgalar çıkartıyorlar ama başaramıyorlar. Ama bu milletin asil duruşu ile bunu da başaramıyorlar. Yeniden kendi anayasamızı yapmaya çalışıyoruz, hayır siz yapamazsınız biz sizin için hangisini uygun görür isek siz onu uygulayacaksınız diyorlar. Krallık diyorlar, padişahlık peşindesiniz diyorlar ama onların krallığı devam ediyor. Bir de demokrasi beşiği diyorlar. İnsan hakları evrensel beyannamesinden bahsediyorlar, basın özgünlüğünden bahsediyorlar, ifade özgürlüğünden bahsediyorlar, demokrasiden bahsediyorlar ama ifade özgürlüğünden hareket ile ifadelerini düşüncelerini anlatmaya çalışanlara köpekler ile saldırıda bulunuyorlar. Bu Anayasa değişikliği, bu evet hayır olayı neden onları çok etkiliyor çünkü onların düzenini bozuyor. Çünkü bu millet biraz önce bahsettiğimiz o Anadolu çekirdeğinin iyi bir şekilde yeşermesini istemiyorlar. “


VEKİL ÖZCAN: GENÇLER GELECEKLERİNE SAHİP ÇIKACAKTIR

Gençlerle bir araya gelen ve yapılacak olan seçimlerde gençlerin neler yapması gerektiğini belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan ise, “Ben böylesine güzel bir programı organize ettiği Akil Gençlere teşekkürlerimi sunuyorum. Daha önce de birkaç programda onlarla birlikte oldum. Gençliğimizin bu konularda ne kadar duyarlı olduğunun bilincindeyiz. Evet, bugüne kadar 5 anayasamız yapılmış ve bu yapılacak olan referandum 7. referandumdur. Geçmişteki referandumlardan en kapsamlı ve nitelikli değişim bu yapacağımız olan 16 Nisan'da olan referandumdur. Geçmişte olan hepsi ya olağanüstü durumlarda ya da darbe dönemlerinde yapıldığı için bu referandumun ülkenin geleceği açısından taşıdığı önem bir kat daha da artıyor. Bizler gençlerimize ve vatandaşlarımıza inanıyoruz ve güveniyoruz. Biliyoruz ki, onlar geleceklerine sahip çıkacaklardır” şeklinde konuştu.

  •  (HABER MERKEZİ)