Ekinci, Kent Konseyi üyeleriyle buluştu

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, STK buluşmaları kapsamında Kent Konseyi üyeleriyle bir araya gelip yapılacak çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulundu.

16 / 01 / 2018 11:07

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Daha önce de Memur-Sen’e bağlı iş kolu temsilcileri ve esnaf temsilcileriyle bir araya gelen Ekinci, son olarak Kent Konseyi üyelerini ağırladı. Aliya İzzetbegoviç Kültür Konağı’nda düzenlenen toplantıya; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Kent Konseyi Başkanı Erkan Sözen ile Kent Konseyi üyeleri katıldı. Eyyübiye Belediyesinin bugüne kadar yaptığı ve yapacağı çalışmaları anlatan sunum ile başlayan toplantı, soru-cevap ve fikir alışverişi şeklinde devam etti. Katılımcı belediyecilik anlayışının önemine vurgu yapan Ekinci, Kent Konseyi üyelerinin fikirlerinden istifade edeceklerini belirtti.

Yeni kurulan Kent Konseyinin şehir adına güzel çalışmalar ortaya koyacağına inandığını belirten Ekinci, "Şehir adına, kent adına çok güzel çalışmaların ortaya konulacağına inanıyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarının da ortak akıl konusunda hareketindeki genel kabul noktasında Kent Konseyi de ciddi bir katkı sağlayacaktır. Toplantımıza katılım sağlayan Kent Konseyi Başkanımıza ve Yönetim Kuruluna çok çok teşekkür ediyorum. “dedi. Urfa’ya katkı sunmayı amaçladıklarını söyleyen Kent Konseyi Başkanı Erkan Sözen de,” Urfa’ya katkı sağlamak amacındayız. Belediyelerimiz ile iletişimimiz her konuda olacaktır. Çalışma grubundaki arkadaşlarımız kendi alanlarında etkin ve yetkin kişilerdir. Bizim amacımız; kent yöneticilerine fayda sağlamaktır. Yapılacak olan çalışmalarda biz de katkıda bulunmak istiyoruz. Eyyübiye Belediyesini de tebrik ederiz. Bugüne kadar yaptıkları çalışmaları da gördük. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun“ şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)