Eyyübiye’de gündem referandum

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları kapsamında AK Parti İlçe Teşkilatı ve Belediye Meclis Üyeleri ile bir araya geldi.

02 / 03 / 2017 11:24

16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi çalışmalara başlayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İlçe Teşkilat Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleriyle bir araya gelip ilçede yapılması planlanan referandum çalışmalarıyla ilgili istişarede bulundu. Metin Sözen Kültür Merkezinde gerçekleşen istişare toplantısına Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkanı İsmail Demirbaş, Ak Parti Eyyübiye SKM Başkanı Mustafa Ağar ile Eyyübiye Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti Eyyübiye İlçe Teşkilat Üyeleri tam kadro katıldı. Eyyübiye Belediyesi Metin Sözen Kültür Merkezinde Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe teşkilat üyeleri ile bir araya gelen Başkan Ekinci, 16 Nisan’da yapılacak olan referanduma hazır olduklarını belirterek, hem ilçe olarak hem de il olarak yine rekor oy almayı hedeflediklerini söyledi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci istişare toplantısında yaptığı konuşmada, 16 Nisan’da yapılacak olan seçimin ülke için ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. Herkesin elinden gelenin fazlasını yapmasını da isteyen Ekinci konuşmasında şunları söyledi: “100 yıllık biriken sorunların çözümü AK Parti iktidarına kaldı biliyorsunuz. Tabi AK Parti iktidara geldiği günden bu yana bir taraftan sistem ile ilgili düzenlemeleri bir taraftan kalkınma ile ilgili hamleleri diğer taraftan dünya içerisinde Türkiye'nin itibarını yükseltici hareketleri her türlü takdirin üzerinde. Bizler de bu teşkilattayız zaten bu teşkilata mensubuz ve bunu benimsediğimiz için buralardayız. Ama bu yolculukta beraber devam ederken şahit oluyorsunuz Türkiye'yi alıkoymaya çalışanlar, sekteye uğratmaya çalışanlar var. Zaman zaman sistem adına zamana zaman farklı kesimlerin sözcülüğünü yapmak adına bu tarz sıkıntılar çıkartılıyor ülkeye. Ama bunlara rağmen biliyorsunuz ciddi bir büyüme, Ortadoğu coğrafyasındaki sıkıntılara rağmen ayakta duran özellik ile 15 Temmuz sürecinden sonra şunu da gördük ki artık millet "benim içerimden çıkan insanlar bunlar,  benim iktidarım bunlar" diyerek sahip çıktı. Şimdi de bir başka merhaleye doğru gidiyoruz. Cumhurbaşkanımız da ifade etti daha önce yine bizlerden duymuşsunuzdur "Türkiye Cumhuriyeti ayağına vurulan prangalardan kurtuluyor" diye ifade etmiştik her seferinde. Bu prangalardan kurtulmak adına da 16 Nisan hakikaten ciddi bir fırsat burada bir sistem değişikliği var öncelik ile onu söyleyeyim bir rejim değişikliği değildir. Bu süreçte bizim yapmamız gereken sistemli bir şekilde SKM'nin yapacağı programlar içerisinde bu programlara uymak halkımızı bilgilendirmek insanlarımızın sandık başına gitmesini sağlamak ve sandık görevlimiz tarafından sandık güvenliğini almak ve sonra bize düşen İlçe olarak kendi rekorunu kıran bir ilçe olacak bu İlimizde rekor kıran bir il ve bu inşallah Türkiye ortalamasına da iyi bir şekilde yansır yansıdıktan sonra da biz de ilk kez Anayasada değişikliğinin askeri vesayet olmadan değiştiğini de görmüş olacağız.”

 (HABER MERKEZİ)