Fakıbaba ‘A Takımı’nı kuruyor

Ahmet Eşref Fakıbaba, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na oturduktan sonra kendi ekibini de oluşturmaya başladı. Fakıbaba, bakanlıkta tercihini kendisini Şanlıurfa Belediyesi’nde başarıya götüren ekipten yana kullandı. Kısa bir süre sonra Fevzi Yücettepe, Habib Arslan ve Emin İzol önemli yerlerde görev alacak.

06 / 08 / 2017 10:11

Şanlıurfa tarihinde en önemli günlerin yaşandığına tanıklık ediyoruz. Daha önce Bursa’dan gelen bakanla birkaç bürokratın görevlendirildiği Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Şanlıurfa altın günlerini yaşayacak. Şanlıurfalı olan bakanın yanı sıra üst düzey yöneticilerin çoğu yine Şanlıurfa’dan isimler tercih ediliyor. Bakan Fakıbaba tarafından belirlenen isimler ise belediye başkanlığı döneminde kendisini başarıya taşımış bürokratlar. Bunların başında Fevzi Yücettepe, Habib Arslan ve Emin İzol geliyor. Belediye başkanı olduğu günden bu yana siyasi çalkantıların yaşandığı günlerde bile Fakıbaba’nın yanından ayrılmayan bu isimler bakanlığa resmi geçiş sürecini tamamladı. Yücettepe, özel kalem müdürlüğü statüsüyle memuriyete adım atarken, Arslan ve İzol’un kadrosu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden alınarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na alındı.

FAKIBABA’YA EN YAKIN 5 İSİM

Bakan Fakıbaba’nın bu üç isme de bakanlıkta çok kritik ve üst düzey görev vermesi beklenirken, kararnamenin önümüzdeki hafta imzalanacağı tahmin ediliyor. Zaten her üç isim de Fakıbaba bakan olduğundan bu yana Ankara’da ve kendisine destek oluyor. Bakan Fakıbaba’nın en yakınındaki 5 isimden ikisi İbrahim Akbaş özel kalem müdürlüğüne, İbrahim Kubat ise danışmanlığa getirilmişti.

Yücettepe, Arslan ve İzol’un da görevlendirilmesiyle Bakan Fakıbaba, A Takımı’nı kurmuş ve bakanlıkta kolları sıvamak için ilk adımını atmış olacak.

ÖZEL HABER-İPEKYOL