Fakıbaba ne yapsa göze batıyor!

Bakan Fakıbaba’nın yaptığı atamalar ulusal basında gündem olmaya devam ediyor. Faruk Çelik’in peş peşe aldığı Urfalı bürokratlar o dönem hiç gündeme gelmezken, kimleri şirketlere yönetim kurulu üyesi yaptığı ise bakanlıktan ayrıldıktan sonra ortaya çıkmıştı.

31 / 01 / 2018 11:16

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın yaptığı atamalar, bir türlü ulusal gündemden özellikle de muhalif ve CHP’ye yakın medyanın manşetlerinden düşmek bilmiyor. Faruk Çelik döneminde çok sayıda Şanlıurfalı bürokrat ataması yapılmıştı ancak bu kadar göze batmamıştı. Kimleri bakanlığına bağlı şirketlerde yönetim kurulu üyesi yaptığı ise görevi bıraktıktan sonra ortaya çıkan Çelik’in, yönetim kurulu üyelerinden gazeteci olarak kendini tanıtan H.K. daha sonra dolandırıcılıktan gözaltına alınmış, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Bakan Fakıbaba, dün de Sözcü Gazetesi’nin manşetindeydi. Sözcü, Fakıbaba’nın arkadaşları olarak tanıttığı Şanlıurfalı emlakçı Necip Özbek ile manifaturacı ve Tekstilciler Odası Başkanı Halil Beyaz’ın, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin de ortak olduğu “TMO-TOBB-Lidaş” şirketine yönetim kurulu üyesi yapıldığını ve her iki ismin de ayda iki kez toplantıya katılıp, 2 bin 850 lira "huzur hakkı" alacağını yazdı. (HABER MERKEZİ)