Fakıbaba Şanlıurfa programını erteledi!

TJK tarafından düzenlenecek olan "At’la Terap Merkezi" açılışına katılması beklenen Tarım Bakanı Fakıbaba'nın Şanlıurfa programını ertelediği öğrenildi.

13 / 11 / 2017 12:38

Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) engelli çocukların tedavisine alternatif olarak hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi At’la Terapi Merkezi’nin 5'incisi 13 Kasım 2017 Pazartesi günü Şanlıurfa Hipodromu’nda hizmete açılacak. Merkezin açılışı için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın da Şanlıurfa'ya gelmesi bekleniyordu ancak Bakan Fakıbaba Urfa programını erteledi. Bakan Fakıbaba rutin Şanlıurfa ziyaretini 25-26 Kasım'da gerçekleştirecek.

SÖZÜNÜ TUTTU... BAKAN İLE GELİYOR

Yaptığı bir konuşmasında Şanlıurfa'ya yanımda bir Bakan arkadaşımla geleceği diyen Fakıbaba bu sözünü de tutacak. Fakıbaba'nın bu ziyaretinde kendisine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin eşlik etmesi bekleniyor.

KILIÇDAROĞLU’NA TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Öte yandan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 1 kilogram kuşbaşı ve 1 kilogram kıymanın toplam bedeli olan 60 liralık manevi tazminat davası açacağı belirtildi. Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Fakıbaba, 7 Kasım'da partisinin TBMM grup toplantısında Kılıçdaroğlu'nun kendisiyle ilgili söylediği "O, paraya sahip çıkıyor, cebine sahip çıkıyor, çocuklarına sahip çıkıyor, köşeyi dönmeye sahip çıkıyor." şeklindeki sözlerini yargıya taşıyacak. Şahsına, ailesine ve çocuklarına hakaret ettiği gerekçesiyle avukatı aracılığıyla Kılıçdaroğlu hakkında manevi tazminat davası açma işlemlerini başlatan Fakıbaba, tazminat bedeli olarak da 29 liraya satılan 1 kilogramlık kıyma ile 31 liraya satılan 1 kilogramlık kuşbaşının toplam bedeli olan 60 lira talep edecek. 

(HABER MERKEZİ)