Fakıbaba’dan ‘Büyükşehir’ için net çıkış!

Birecik’te bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 2019 seçimlerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Öyle bir dönemden geçiyoruz ki Tayyip Bey'in kaybetmesi demek Türkiye'nin kaybetmesi demektir. Tayyip Bey bana sen muhtar olacaksın dese, söz veriyorum aday olurum." dedi

08 / 01 / 2018 10:55

Bir yakınının taziyesi için Birecik ilçesinde bulunan Bakan Fakıbaba, AK Parti İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Burada partililere konuşan Fakıbaba, gece gündüz demeden 2019 seçimleri için şimdiden çalışmak gerektiğini söyledi. Bir bakan olarak değil, bir büyükleri olarak her zaman vatandaşların ve partililerin emrinde olduğunu kaydeden Bakan Fakıbaba, "AK Parti demek koltuk sevdalısı olan insanlar topluluğu değildir. Biz halkın hizmetkarıyız. 15 yılda çok güzel hizmetler yaptık bundan sonra da bu hizmetlerimiz devam edecek inşallah" diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR’E ADAY OLUR MU DİYE MERAK EDİLİYORDU

Fakıbaba, bakan olduktan sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olur mu olmaz mı diye kulislerde tahminler yürütülüp duruyordu. Kimi kesim bakan olduktan sonra büyükşehir adaylığına dönmeyeceğini öne sürerken diğer bir kesim de büyükşehir belediye başkanlığında hizmet etmeyi daha çok sevdiğini kaydederek Fakıbaba’nın aday olacağı tahminini yürütüyordu. AK Parti Genel Merkezi’nin aday göstermesi halinde aday olup olmayacağını ifade eden çok net ifadeler kullanan Fakıbaba, şunları kaydetti:  "Bu seçimde kalbini vermeyen dava adamı olamaz. Öyle bir dönemden geçiyoruz ki Tayyip Bey'in kaybetmesi demek Türkiye'nin kaybetmesi demektir. Tayyip Bey bana sen muhtar olacaksın dese, söz veriyorum aday olurum. Bizim için önemli olan makamlar değil, davamız. Şanlıurfa ve bütün ilçeleriyle çalışıp Cumhurbaşkanımızı inşallah Başkan yaptıracağız. İnsanları seviyoruz kim hangi partiye oy verdi demeden herkese aynı hizmeti götüreceğiz." (HABER MERKEZİ)