Faruk Çelik döneminde işe alınan Urfalıların istifası istendi!

Yeni genel müdür atanmasının ardından Faruk Çelik dönemde Tarım Kredi Kooperatifinin Yönetim Kurulu üyeliklerine getirilen isimlerin görevine son verildi. Aralarında tarımla uzaktan yakından alakası olmayan Urfalılar olduğu görüldü. Şimdi en çok merak edilen ise bu tür maaşlı yönetim kurulu üyeliklerine Fakıbaba'nın memleketinden kimleri tercih edeceği...

04 / 01 / 2018 10:49

Mustafa ARISÜT-İPEKYOL

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü yönetim kurulu yeniden belirleniyor.  Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğüne atanan eski TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı Fahrettin Poyraz, görevi devraldı. Görevi eski Genel Müdür Ayhan Karayama'dan devralan Poyraz, dönemin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından işe alınan ve mesleki açıdan Bakanlıkla alakası olmayan çok sayıda Şanlıurfalının da istifasını istedi.  Hasan Köseler, Feyyaz Gündoğan, Mehmet Yalçınkaya, Bahattin Yıldız,  Mustafa Yavuz, Abdurrahman Yetkin, Faruk Koyuncu, Mahmut Kaytan, Ahmet Sürücü, Faruk Eyyüpoğlu, Ramazan Arkan istifası alınan Şanlıurfalı isimler oldu.

KENDİSİ İSTİFA ETTİ!

Yönetim Kurulu'nda yer alan Şanlıurfalı Ziraat Mühendisi Mahmut Barut ise edinilen bilgiye göre Lisanslı Depoculuk Şirketi Yönetim Kurulu Üyeliğinden kendisi istifa etti. Barut'un kısa bir süre önce başka bir yerde görevlendirileceği için Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etme kararı aldığı öğrenildi.

YENİ İSİMLER KİM OLACAK?

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü'nde yaşanan bu değişimin ardından gözler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya çevrildi. Fakıbaba'nın yeni yönetim kurulu üyeliğine kimleri alıp maaşa bağlayacağı merak konusu oldu.

ÇELİK DÖNEMİNDEKİ GİBİ...

Öte yandan yönetim kurulu üyeleri için ismi belirlenen bazı Şanlıurfalıların da yine tarımla alakalı isimler olmadığı iddia edildi. Fakıbaba döneminde de Faruk Çelik döneminde olduğu gibi tarımla alakası olmayan isimler yönetime girebilmek için Ankara'da yoğun bir şekilde kulis temasları yapıyor.