Kent Konseyi ilk mesajını verdi

Şanlıurfa Kent Konseyi seçiminde başkan seçilen Erkan Sözen basın açıklaması yaparak, kentin sorunlarının çözümü için tüm STK'larla birlikte çalışacağını belirtti. Tebrik çiçeklerini kabul etmeyen Sözen, çiçek yerine bağış yapın çağrısında bulundu.

28 / 11 / 2017 11:02

Kent Konseyi'nin pazar günü Şair Nabi Kültür Merkezi'nde yapılan seçiminde, tek aday olarak Erkan Sözen başkan seçildi. Sözen bugün yaptığı yazılı açıklama ile Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcilerine teşekkür edip, birlik beraberlik mesajı verdi.

Sözen açıklamasında şöyle dedi: "26 Kasım 2017 tarihinde geniş bir katılımla yapılan Seçimli Genel Kurul Toplantısında Yürütme Kurulumla birlikte seçilip göreve başladık.

Genel Kurul Toplantımıza katılan Genel Kurul üyelerimiz; Büyükşehir Belediye Başkanımız Av. Nihat Çiftçi’ye, Vali Vekilimiz Ali Yılmaz’a, kurum müdürlerimize; parti, vakıf, sendika, oda, dernek temsilcilerimize ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Yönetmeliğin verdiği sorumluluklar çerçevesinde hemen görevimize başlayarak Şanlıurfa’mıza yararlı olmaya çalışacağız. Genel Kurul üyelerinden oluşan ‘Meclislerimiz’ ; kurumlar ve ilgili STK temsilcilerimizin oluşturacağı ‘Çalışma Grupları’ görev paylaşımı yaparak çalışmalarına en kısa zamanda başlayacaklar. Şehrimiz ile ilgili tavsiye ve önerilerde bulunacak hemşehrilerimizin de “projelerini dosyalayarak” kurumumuza ulaştırmalarını bekliyoruz.

‘ÇİÇEKLERİ BAĞIŞLAYIN’

Yazılı ve görsel basında, sosyal medya hesaplarında ve telefonla arayarak tebriklerini ileten kardeşlerimize teşekkür ediyorum ve kutlama ziyaretlerini yapmış kabul ediyorum. Çiçek göndermeleri yerine Şair Nabi Konferans Salonu önündeki ‘Arakan’a Yardım Çadırına’ veya ‘Gönüllü Kuruluşlar Aşevine’ bağışta bulunmalarını rica ediyorum" (HABER MERKEZİ)