KENT KONSEYİ'NDE BAŞKAN BELLİ OLDU!

Kent Konseyi'nde dün yapılan seçim sonrasında tek aday olan Erkan Sözen başkanlığa seçildi. Sabah erken saatlerde başlayan seçimde Sözen, yapılan açık oylama sonucunda oy birliği ile başkanlığa seçildi.

27 / 11 / 2017 12:59

Mustafa PAYIK-İPEKYOL

Şanlıurfa'da dün sabah saatlerinde seçim heyecanı vardı. Kent Konseyi'nin Sair Nabi Kültür Merkezi'nde yapılan seçiminde, tek aday olarak Erkan Sözen yer aldı. Divan Kurulu ve Tasnif Kurulunun belirlenmesinin ardından delegeler, dilek ve temennilerini sunan konuşmalar yaptı. Seçimde Divan Kurulunda İbrahim Coşkun, Veysel Polat ve Ahmet Aksoy, Tasnif Kurulunda ise Necmettin Sağlam, Ömer Ağ ve Mehmet Taplamacı yer aldı.

Seçimde yapılan konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Öncelikle seçimin kapalı veya açık yapılması konusu delegelerin oylamasına sunuldu. Yapılan oylama sonucunda tek adayın olduğu seçimde, başkanın açık oylama ile seçilmesine karar verildi. Daha sonra yapılan oylama neticesinde Erkan Sözen oy birliği ile başkanlığa seçildi. Sözen yaptığı teşekkür konuşmasında; "Meclisler kuracağız, alt komisyonlar kuracağız farklı farklı alanlarda. Bu şekilde kentimize hizmet etmeye çalışacağız. İnşallah önümüzdeki yerel seçimlere kadar bu çatıyı oluşturup, çalıştırmaya başlayacağız. Bundan sonra kent konseylerinde görev yapacak arkadaşların bu çizgide gitmesi için gayret edeceğiz" sözlerine yer verdi.

Seçimde daha sonra Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinin seçimine geçildi. Daha önce 12 olan Yürütme Kurulu üye sayısı da seçimde yapılan oylama sonucunda 20'ye çıkarıldı. 20 asil ve 20 yedek üyeden oluşacak kurul için kapalı oylama usulü ile oylamaya geçildi. Yapılan oylama sonucunda Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Abdullah Ekinci, Asuman Cevahir Yazmacı, Doç. Dr. Ali Rıza Öztürk, Murat Tepe, Şefik Bakay, Av. Ahmet Tüysüz, İbrahim Coşkun, Ali Acar, Osman Gerem, Faruk Akbaş, Ömer Ağ, İbrahim Halil Haktankaçmaz, Sadık Sade, Mehmet Güzel, İbrahim Toru, Vildan Polat, Gürkan Billurcu, Yrd. Doç. Dr. Mahmut Kaya, Sabri Kürkçüoğlu ve Talat Akay seçildi.