Konsey’in Gençlik Meclisi belirlendi

Geçtiğimiz aylarda yapılan genel kurul sonrasında Erkan Sözen’in başkanlığa seçilmesiyle çalışmalarına başlayan Kent Konseyi’nde dün de Gençlik Meclisi seçimleri yapıldı.

12 / 02 / 2018 17:09

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen seçime katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Kent Konseyi olağan toplantısına katılarak seçilen Orhan Gazi Kaya ve yönetimini tebrik etti.

Birçok genç STK temsilcisinin katıldığı seçimde gençlere tavsiyelerde bulunan Başkan Nihat Çiftçi, gençlerin kendi şehirleri için güzel projelere imza atacakları temennisinde bulundu. “Gençlerden Şanlıurfa'mızın geleceği için güzel projeler bekliyoruz” diyen Çiftçi, “Kent Konseyi kurulduğu günden bu yana şehrimizi güzel bir çerçeve ile kucaklayan ve aynı hızla kendi organlarını kuran Başkanımız Erkan Sözen'i ve yönetimini tebrik ederim. Bu kısa sürede hem çalışma grupları oluşturuldu hem de yapacağımız projeler üzerinde kent konseyinden 15 konu hakkında görüş istedik ve 15 konu hakkında da ilgili çalışma grupları ve yürütme grupları tarafından şehrimiz için araştırılma yapıldı ve bize rapor sunuldu. Şanlıurfa'mız yakında görecektir istişareli bir şekilde Şanlıurfa'da yaşayan tüm kesimler için verimli sonuçlar elde edeceğiz çok daha güzel projeler gerçekleştireceğiz'' dedi.

ÇİFTÇİ: ŞEHİRLERİ İNŞA EDERKEN TÜM KESİMLERİ DÜŞÜNMELİYİZ

Sözlerine devam Çiftçi, “Şehir de gençlik vurgusu çok önemlidir, bizler bir şehri imar ederken şunu farkındayız. Bu şehirdeki imar, insanı da inşa eder. Bu ortam içerisinde yetişmiş olan insan da kendi şehrini inşa eder, bu bir döngüdür. Okumuş bir şehir, bilinci yüksek bir şehir, bilinci yüksek yöneticiler ortaya çıkarır ortaya çıkan yöneticiler de okuma oranı yüksek şehirleri inşa etmeye çalışır.  Şehirleri yaşatmak sadece fiziki imkanlarla mümkün değildir bu şehirlerin sahibi insanlardır. İnsanlar ne kadar huzurlu olurlarsa maneviyatları ne kadar yüksek olurlarsa bizim yaptığımız işinde o derece anlamlı olduğunu düşünüyorum. El birliği, fikir birliği, hedef birliği, gençlik olarak hedefimiz Şanlıurfa'yı her anlamda ileri taşımalıyız. Şanlıurfa dünyanın eski şehri medeniyetlerin beşiğidir. Peygamberler şehri Şanlıurfa, Halil İbrahim'in bereketli toprağıdır burası, Hz. Eyüp Peygamberin sabrı ile sınandığı bir yerdir burası, Hz. Şuayb Peygamberin çobanlık yaptığı bir yerdir burası. Peygamberlerin zatların iz bıraktığı nadide kentlerden birisidir Şanlıurfa. Ve bu bilinç ile çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Geçmişi tarihimizi kültürümüzü bilerek şehrimize vizyon katmalıyız. Böyle bir mecliste yer aldığınız için sizi tebrik ediyorum” diyerek sözlerine son verdi..

ORHAN GAZİ KAYA: ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ

Şanlıurfa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Orhan Gazi Kaya ise, “Gençliğin davasını omuzlarında taşıyacak Şanlıurfa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Kongresini gerçekleştirmek adına bir araya gelmiş bulunmaktayız. Başta gençliğin yanında ve arkasında her daim yer alan bizlerin yetişmesine vesile olan Türkiye'nin en genç Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi'ye teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere bir ağabey edası ile yaklaşan Erkan Sözen Hocamıza ve Kent Konseyi Koordinatörü Ömer Ağ’a teşekkür ediyorum. Şanlıurfa gençliğinin hizmetkarı olmak adına çalışmalara başlayacağız. Kent Konseyi Gençlik Meclisi Kongresinin şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)