Kudüs için kitlesel basın açıklaması yapılacak

HÜDA PAR Şanlıurfa Gençlik Kolları İl Başkanlığı, Kudüs'te yaşananlara dikkat çekmek için Pazar günü yapacak kitlesel basın açıklamasına tüm halkı davet etti.

05 / 08 / 2017 12:39

İsrail tarafından Kudüs'te yapılanlara dikkat çekmek amacıyla HÜDA PAR Şanlıurfa Gençlik Kolları İl Başkanlığı tarafından kitlesel basın açıklaması düzenlenecek. HÜDA PAR Şanlıurfa Gençlik Kolları İl Başkanı Cumali Taba Pazar günü saat 18.30’da Rabia Meydanı’nda “Kudüs İçin Yol Açık” sloganıyla yapılacak basın açıklamasına tüm halkı davet etti.

Taba, Müslümanların ilk Kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu ve mazlum Filistin halkına yapılan zulme karşı durma adına kitlesel basın açıklaması düzenleyeceklerini söyledi. Taba, “HÜDA PAR Şanlıurfa Gençlik Kolları olarak Kudüs için meşaleli yürüyüş ve ardından basın açıklaması yapmak istedik fakat Valilik güvenlik gerekçesi ile meşaleli yürüyüşümüze izin vermedi, sadece basın açıklaması yapmamıza izin verdi. Biz de etkinliğimizi sadece basın açıklaması olarak yapacağız” dedi.

Pazar günü saat yapacakları basın açıklamasına tüm halkı davet eden Taba, “Siyonistlerin 14 Temmuz'da Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatacak kadar pervasızlaşması ve bu zalimce karara karşı direnen Filistinli kardeşlerimizi şehit etmesi bizleri derinden üzmüştür. Bizler de elimizden geldiği kadar bu zulme karşı ayağı kalkıp tepki vermek istiyoruz. Bu münasebetle Pazar günü saat 18.30’da Rabia Meydanı’nda yapacağımız kitlesel basın açıklamasına vicdan sahibi tüm halkımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)