Mazlumun hakkına tenezzül eden namerttir!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan Ahmet Eşref Fakıbaba, ‘Bakan’ unvanıyla ilk kez geldiği Şanlıurfa'da coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Karşılamada sık sık izdiham yaşandı. Mazlumun yanında olacağına dair vurgu yapan Bakan Fakıbaba, “Zamana ihtiyacımız var, zaman çok önemli. Yalan yok, Allah şahittir yalan yok. Mazlumun hakkına tenezzül eden namerttir arkadaşlar” dedi.

26 / 07 / 2017 12:07

Mustafa ARISÜT-Hüseyin ÖZKAN/İPEKYOL

Memleketi Şanlıurfa’ya ilk kez Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak gelen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, kentte coşkuyla karşılandı. Bakan Fakıbaba, “Zamana ihtiyacımız var, zaman çok önemli. Yalan yok, Allah şahittir yalan yok. Mazlumun hakkına tenezzül eden namerttir arkadaşlar” dedi. Kabinede Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev alan Ahmet Eşref Fakıbaba 'Bakan' unvanıyla ilk kez kente geldi. Beraberinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Halil Özcan, Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Mahmut Kaçar, Mehmet Kasım Gülpınar, Mehmet Akyürek ile dün saat 16.00 sıralarında GAP Havalimanına gelen Fakıbaba'yı Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ilçe belediye başkanları, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Fakıbaba’nın omuzlarına Türkmenler Derneği Şanlıurfa Başkanı Hasan Çay tarafından Türkmen atkısı takıldı ve zılgıtlarlar yükseldi. İzdihamın yaşandığı karşılama töreninde tek tek gelenlerle selamlaşan Fakıbaba ve beraberindeki heyet daha sonra konvoyla beraber Hacı Bekir Sofrasına doğru yola çıktı.


TARAFTARDAN MEŞALELİ KARŞILAMA

Yolda da karşılama devam etti. Şanlıurfaspor taraftarları meşalelerle Bakan Fakıbaba’nın konvoyunun yolunu keserek kutlama yaptı. Bakan Fakıbaba, kendisini bekleyen binlerce seveniyle Hacı Bekir Sofrası'nda buluşarak tebrikleri kabul etti. Fakıbaba, burada salondakilere seslendi. Sorunların çözümü için zamana ihtiyaçları olduğunu anlatan Fakıbaba, Şanlıurfaspor taraftarlarının “Birecik’te doğdu Urfalı oldu” sloganı üzerine şunları kaydetti: “Birecik, Siverek, Harran, Akçakale, Hilvan, Eyyübiye, Haliliye, Karaköprü, Ceylanpınar, Bozova hepimiz Urfalıyız. Sizler rahat olun. Biz Urfalı hemşerilerimize vekil olarak hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Vekillerimizle, başkanlarımızla, bürokrat arkadaşlarımızla beraberiz, Allah’ın izniyle Urfa’da güzel şeyler olacaktır. Problemlerimizi milletvekili arkadaşlarım, vali ve İl başkanı ve belediye başkanlarımızla üstesinden geleceğiz. Zamana ihtiyacımız var, zaman çok önemli. Yalan yok, Allah şahittir yalan yok. Mazlumun hakkına tenezzül eden namerttir arkadaşlar.”


‘MAZLUMUN YANINDA OLACAĞIZ’

Milletvekillerinin de birer bakan gibi hareket edeceğini ifade eden Fakıbaba, “El ele vererek milletvekili arkadaşlarım, il ve ilçe başkanları, valimizle birlikte Şanlıurfa halkına layık olacağız. İnşallah her ay bundan sonra Şanlıurfa’da olacağım. Bu şehrin sadece bakanı yok, milletvekili arkadaşlarım da bakandır. Allah’ın izniyle en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Buna inanıyorum. Belediye başkanımız, valimiz, il ve belediye başkanımız beraber bu bir ekip oyunudur. Sadece bir Fakıbaba yok, bir takımdır. Biz takım oyununu oynamak zorundayız. Urfa’da bunu yapacağız. Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın sizlere çok selamı bulunuyor. Onlara layık olmaya çalışacağız. Mazlumun yanında olacağız. Ak Parti hükümeti olarak, halk olarak el ele vereceğiz. Ben değil, biz varız. Güzel şeyler yapacağız, yanınızda olacağız. Sizin hizmetkarınız olacağız” şeklinde konuştu.

Fakıbaba, konuşmalarından ardından vatandaşlarla sohbet etti ve sorunlarını dinledi. Fakıbaba buradaki temaslarının ardından akşam saatlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine geçti. Bugün de Şanlıurfa’da olacak olan Bakan Fakıbaba gün içerisinde çeşitli toplantılara katılacak ve vatandaşlarla bir araya gelecek.