Meclis’te ‘Kadına şiddet araştırılsın’ önergesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantılarının 2. oturumunda önergeler gündeme alındı. Meclis’te, kadına şiddet konusu hakkında verilen önerge ve sıcaklıklar nedeniyle kanallarda artan boğulmaların önüne geçilmesi için yapılması gerekenler konusunda verilen önergeler öne çıkan noktalar oldu.

12 / 07 / 2017 11:16

Mustafa PAYIK/İPEKYOL

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantılarının 2. Birleşimi Urfa City AVM’deki Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç’ın başkanlığında gerçekleşti. Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi.

İmar komisyonuna havale edilecek konuların görüşülmesi sonrasında meclise sunulan önergelerin okunmasına geçildi. Verilen önergeler arasında en çok dikkat çeken ise kadına şiddet konusundaki önerge oldu. Önergede; il genelinde kadının önemi ve kadına yönelik şiddetin nedenleri ve çözüm yollarının araştırılması konusunda bir araştırma yapılarak meclise sunulması talep edildi.


BOĞULMA VAKALARI

Meclise sunulan önemli bir başka önerge ise il genelinde artan sıcaklıklara bağlı olarak kanallarda yüzme sonucunda artan boğulmalar konusunda oldu. Önergede, yaşanan boğulma olaylarının önlenmesi için yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi talep edildi. Meclise sunulan başka bir önergede Büyükşehir Belediyesi’nin yazılı, görsel ve sosyal medyada tanıtıcı faaliyetleri ile ilgili yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları soruldu. Meclise sunulan önergeler değerlendirilmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Önergelerin ardından meclisin 2. birleşim toplantısı sona erdi.

Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Toplantılarının 3. Birleşimi Çarşamba günü 14.00’te yine Urfa City AVM’deki yeni toplantı salonunda yapılacak.