Meclisten troleybüs kararı

Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı 2. meclis toplantısında önergeler, komisyonlara sevk edilecek konular ile komisyonlardan gelen raporlar görüşülürken, ‘Şanlıurfa 1. Etap Troleybüs Projesi Mal Alım İşi’ isminde de değişiklik yapıldı.

14 / 02 / 2018 17:10

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis toplantılarının 2. birleşimi bugün yapıldı. Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç Başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen birleşimde önerge ve komisyonlara havale edilecek olan konuların yanı sıra komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü.

TROLEYBÜS PROJESİ

Toplantıda ilk olarak Abide-Balıklıgöl-Müze arasında Troleybüs kurulması konusundaki ek madde gündeme alındı. ‘Şanlıurfa 1. Etap Troleybüs Projesi Mal Alım İşi’ isminin İller Bankası Genel Müdürlüğü’nün talebi üzerine ‘12 adet troleybüs aracı ve troleybüs hattı yapımı için malzeme alım kredisi’ olarak değiştirilmesi konusundaki gündem maddesi mecliste yapılan oylama neticesinde kabul edildi.

ÖNERGELER VE KOMİSYON RAPORLARI

Mecliste daha sonra aş evlerinin durumları, kırsal yol ağlarına alınması gereken yollar, Harran ilçesi Yardımlı Mahallesinde bulunan Küme Evler, madde bağımlılarının durumları, karbonmonoksit gazı zehirlenmeleri ve aile yapısındaki değişimler ve bu değişimlerin etkileri ile ilgili önergeler ilgili komisyonlara sevk edildi. İmar Komisyonuna havale edilecek olan gündem maddelerinin okunmasının ardından komisyonlardan gelen raporlar okundu ve meclisin 2. birleşimi sona erdi.

Mustafa PAYIK/İPEKYOL