Memur-Sen Trump’ın tavrını eleştirdi

ABD Başkanı Trump'ın 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarının ABD'ye girişini yasaklama kararına tepki gösteren Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Coşkun Müslüman düşmanlığı oluşturulduğuna dikkat çekerek, " Hasılı insanlık tek bir ağızdan haykırmaktadır: Go home yankee! Trump, Shut up!" dedi.

05 / 02 / 2017 13:36

ABD'nin 45. Başkanı Donald Trump nüfuslarının çoğu Müslüman olan 7 ülkeye vize yasağı getirdi. İran, Irak, Suriye, Libya, Yemen, Sudan ve Somali vatandaşının 90 gün boyunca ABD’ye girişini yasaklayan başkanlık kararnamesini imzalayan Trump'a bir tepki de Şanlıurfa Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Coşkun'dan geldi. Coşkun yazılı bir açıklamada yaparak tepkisini dile getirdi. "Yabancı teröristlerin ABD'ye girişinden ülkeyi korumak!" başlığı verilen kararnamenin onaylanması ile Müslüman düşmanlığının bir kez daha gün yüzüne çıkarıldığına dikkat çeken Coşkun, Trump'ın medeniyetler çatışmasını tetiklediğini söyledi.

Coşkun " Trump ve kararnamesi, bu yönüyle emperyalist sürecin devamıdır ve daha önceki Amerikan politikaları gibi bir tarihe utanç vesikası olarak geçecektir. Bu kararnameyle başta yaşam hakkı olmak üzere insanın seyahat, ifade, inanç özgürlüklerine büyük bir darbe indirilirken, bizzat eski Amerikan yönetiminin politikalarıyla oluşturulmuş olan kaosun da derinleşmesi hedefleniyor" dedi.

‘GO HOME YANKEE!’

Şanlıurfa Memur Sen olarak ABD'ye çağrıda bulunan Coşkun, açıklamamasında şu ifadelere yer verdi.  "Amerika, İkinci Dünya Savaşından bu yana zorla işgal ettiği topraklardan çekildiğinde, zaten kimse göç etmek zorunda kalmayacaktır. Biz inanıyoruz ki insanlık, özgürlüğün bir efendi tarafından bahşedilemeyecek kadar kıymetli bir hazine olduğunu açık ve seçik bir şekilde öğrendi. Ve insanlık bunun yerine getirecek aksiyoner ruha sahiptir bugün. İnsanlık diyor ki, siz kendi evinize dönün ki, biz de kendi yurdumuzda özgür bir şekilde yaşayalım. Hasılı insanlık tek bir ağızdan haykırmaktadır: Go home yankee! Trump, Shut up!" (HABER MERKEZİ)