Meral Akşener'den Urfalılara mesaj!

İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Şanlıurfa'ya vaadedilen projelerin hala hayata geçirilmediğini belirterek, "Urfalı hemşerilerime buradan söz veriyorum. Şehir hastanesi ve üniversitenin temelini platform üzerinde değil kazma kürekle beraber atacağız" dedi.

14 / 05 / 2018 10:10

24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan İYİ Parti Lideri Meral Akşener Şanlıurfa seçmenine vaatlerini açıkladı.

İktidarın senelerdir vaat ettiği projeleri yapmadığı için Urfa’nın hak ettiği yatırımı alamadığını söyleyen Akşener, yaklaşık 4 yıl önce Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşen mitingde “bin 700 yataklı şehir hastanesinin temelini atıyoruz” diyerek kurdele bile kesildiğini hatırlatarak, “Sağlık alanında büyük sıkıntı çeken Urfalı hemşerilerimi kandırdılar. Her mitingde temel atıyoruz dedikleri şehir hastanesinin ne yeri belli ne de temeli. İnanıyorum ki Urfa halkı 24 Haziran’da miting meydanlarında atılan temellere AKP’yi gömecektir” dedi.

TEMELLERİNİ BERABER ATACAĞIZ

AK Parti’nin Urfa,ya Harran Üniversitesi’nden sonra ikinci bir üniversite sözü verdiğini de sözlerine ekleyen Akşener, “Hem yapmadıkları üniversite ve havaalanlarını ‘biz yaptık’ diye meydanlarda yalan söylüyorlar hem de yapacağız diye söz verdikleri üniversiteleri yapmıyorlar. Senelerdir ikinci üniversite yapılmasını bekleyen Urfa’nın, eğitim sıralamasında 79. olmasının hesabını sandıkta soracağını biliyorum. Yatırım yapmak miting platformunda kurdele kesmekle değil, yaptığın yatırımın kapısını açmakla olur. Urfalı hemşerilerime buradan söz veriyorum. Şehir hastanesi ve üniversitenin temelini platform üzerinde değil kazma kürekle beraber atacağız” vaadinde bulundu.