Osmanlı Ocakları'ndan ‘Referanduma doğru’ programı

Osmanlı Ocakları Ceylanpınar Temsilciliği tarafından "Referanduma Doğru" programı düzenlendi.

12 / 02 / 2017 17:49

Osmanlı Ocakları Ceylanpınar Temsilciliği tarafından "Referanduma Doğru" programı düzenlendi. 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda düzenlenen programa muhtarlar, sivil toplum kuruluşu yetkilileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşmasını yapan Osmanlı Ocakları Başkanı Mehmet Kesmez, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini söyledi. Türkiye'nin önünde geleceğini tayin edecek bir referandumun bulunduğunu hatırlatan Kesmez, referandum neticesinin Türkiye'yi ya daha ileriye taşıyacağını ya da kendi yerinde saymaya devam ettireceğini belirtti.

KESMEZ: EVET DERSEK ŞEHİTLERİN RUHU ŞAD OLACAK

Evet ve hayır şeklinde iki farklı görüşün olduğunu vurgulayan Kesmez, "Bizler bugün referandumda evet mi yoksa hayır mı demeliyiz sorusuna cevap aramak için bir araya geldik. Ben ve mensubu olduğum teşkilatım bu konularda ülkenin ve ümmetin selametini düşünmekteyiz. Peki, Referandumda evet dersek ne olacak? Eğer evet dersek tanrı uludur şeklinde ezanı Türkçeye çevirenlerin karşısında dik duran Adnan Menderes'in ruhu şad olacak. Türkiye'nin ufkunu yedi cihana tanıtan rahmetli Turgut Özal'ın ruhu şad olacak. Alpaslan Türkeş'in ruhu şad olacak. Bununla beraber 15 Temmuz'da canını tankların önüne siper eden ve şehit düşen kardeşlerimizin ruhları şad olacak." dedi.

DİK, YAŞANAN DARBELERİ HATIRLATTI

Programda bazı muhtar ve STK yetkilileri de birer konuşma yaptı. Programda bir konuşma yapan Ceylanpınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hidayet Dik de geçmişte yaşanan darbeleri hatırlatarak, "Eğer güçlü bir iktidar, güçlü bir hükümet başta yoksa, koalisyonlar varsa bu koalisyonların neticesinde ekonomik istikrarsızlık varsa bunun soncu darbedir." dedi. Türkiye'de ciddi bir sistem sorunu olduğunu vurgulayan Dik, "Bugün birçok başbakan ve Cumhurbaşkanının zikrettiği başkanlık sistemi önümüze geldi. Bu neden önemli? Bu güçlü bir iktidarın ülkeyi yönetmesi dünyaya karşı dik duruşumuzu sağlayacaktır. Ekonomide istikrar sağlayacaktır. Artık o koalisyon dönemlerinde çektiğimiz ekonomik krizlerin bitmesini sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

 (HABER MERKEZİ)