Özyavuz’dan ‘torpil listesi’ iddiası

MHP MYK üyesi Şanlıurfa milletvekili adayı İbrahim Özyavuz gençlerin yaşadığı işsizlik sorununa değinerek, “Urfa’da gerçekten ciddi bir genç nüfus bulunmakta, burada her yıl İş-kur’da yüzlerce işçi alımına rağmen gençlerin çoğu batı illerine çalışmaya gidiyor. Bunun sebebi de İş-kur alımlarındaki torpil listeleridir. Biz 24 Haziran sonrası bunun da önüne geçip torpil listelerinin yerine gerçekten işe ihtiyacı olanları istihdam edeceğiz” dedi.

12 / 06 / 2018 16:19


Yaklaşan 24 Haziran seçimleri öncesinde çalışmalarına devam eden MHP MYK üyesi Şanlıurfa milletvekili adayı İbrahim Özyavuz, Akçakale ilçesine bağlı Pekmezli Mahallesinde Cumhur İttifakına destek programına katıldı.

‘ARANIZDA OLMAK ONURDUR’

İbrahim Özyavuz burada yaptığı açıklamada gençlerin önemli olduğunu belirterek, “Geleceğin yöneticisi olarak gördüğüm gençler inşallah bundan sonra bu bölgenin kaderi olan mührü siz vuracaksınız. Biz günlerdir sahalarda çalışıyoruz ve özellikle bu bölgeden gençlerin sürekli bizi arayıp davet etmesi bize şeref ve mutluluk verdi. Şuan aranızda olmak bizim için bir onurdur” diye konuştu.

‘DEDAŞ’IN UYGULAMALARI ZULÜM NOKTASINA GELMİŞTİR’

İlçede ve mahallede yaşanan elektrik problemine değinen Özyavuz, “Buradaki mahallelerimiz Akçakale ve Şanlıurfa'ya uzak olduğu için kaderine terk edilmiş yalnız bırakılmıştır, biz sizin yalnızlığınızı paylaşmaya geldik. Şanlıurfa'nın genelinde olduğu gibi bu bölgenin de kanayan yarası elektrik sorunudur. Daha önce söylediğimiz gibi sözümüzün arkasındayız. 24 Haziran sonrası kangren olmuş olan bu elektrik meselesini kökünden çözmek için ne gerekiyorsa yapacağız. DEDAŞ’ın sözleşmesinin fesih edilmesi için yasal zeminde gerekli mücadeleyi başlatacağımızdan şüpheniz olmasın. DEDAŞ’ın bu bölgelerdeki keyfi ve haksız uygulamaları gerçekten zulüm noktasına gelmiştir” ifadelerini kullandı.

‘TORPİL LİSTELERİNİN YERİNE İHTİYACI OLANLAR’

Urfa’da gençlerin yaşadığı işsizlik probleminin torpil olduğunu ifade eden Özyavuz, “Urfa'da gerçekten ciddi bir genç nüfus bulunmakta, burada her yıl İş-kur’da yüzlerce işçi alımına rağmen gençlerin çoğu batı illerine çalışmaya gidiyor. Bunun sebebi de İş-kur alımlarındaki torpil listeleridir. Biz 24 Haziran sonrası bunun da önüne geçip torpil listelerinin yerine gerçekten işe ihtiyacı olanları istihdam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi. (HABER MERKEZİ)