Referandum toplantısına elektrik kesintileri damga vurdu

AK Parti Akçakale ilçe danışma meclisi toplantısında yeni anayasa ve referandum süreci ele alınırken, çiftinin derdi bölgede yaşanan elektrik sorunu oldu. AK Partili milletvekili Kemalettin Yılmaztekin sorunun kesin çözümü içim toplantı yapılacağını belirtti.

30 / 01 / 2017 11:13

İsmail ARSLAN/Akçakale-İPEKYOL

AK Parti Akçakale İlçe Teşkilatı Başkanlığı 2017 yılı ocak ayı ilçe danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi. Öğretmenler evinde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, AK Parti İl Başkan Yardımcısı İbrahim Kaymaz, İlçe Belediye bBaşkanı Abdulhakim Ayhan, Parti Teşkilat Başkanı ve üyeler, muhtarlar ilşe vatandaşlar katıldı. Yeni Anayasa ve referandum sürecini değerlendirildiği toplantıda elektrik sorunu da gündeme geldi.

Çiftçiler, sorunun çözümü için muhattap bulamadıklarını belirterek kesin çözüm talebinde bulundu. Vekil Yılmaztekin ise sorunun kesin çözümü için Şubat ayının 5'ini işaret etti.

Sorunun çözümü için ayın beşinde tüm milletvekilleri ve ilgili kurumlarla geniş bir toplantı yapacaklarını belirten vekil Yılmaztekin, "sorunun kesin çözümü için son noktayı koyacağız" dedi. Parti İlçe Teşkilatı Başkanı İbrahim Yıldık ise sorunun pansuman yapmakla çözülmeyeceğini artık bu yaraya dikiş atılması gerektiğini belirtti. Gözler şimdi ayın 5'inde gerçekleştirilmesi planlanan toplantıya çevrildi.