Saadet İl Başkanı’ndan Nihat Çiftçi’ye övgü!

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yi geçmişteki belediye başkanlarına oranla başarılı bulduğunu söyledi. AK Parti’nin içinden bazı kesimlerin Çiftçi’nin başarılı olmasını istemediğini belirten Yanmaz, “Nihat Beyin özellikle kendi partisinin içinde başarılı olmasını istemeyen insan sayısı çok fazla, bu da bizim kulağımıza geliyor. Bunlar seçim kokusu aldıkları için tekrar tekrar altını oymaya çalışıyorlar” dedi.

29 / 12 / 2017 10:23

Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz haftalık olarak gerçekleştirdiği toplantılarına dün de devam etti. Her hafta farklı konuları gündemine alan Yanmaz, dünkü toplantısında ise Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye övgülerde bulundu.

Nihat Çiftçi’yi eski belediye başkanlarına göre çok daha başarılı bulduğunu ifade eden Yanmaz, “Maalesef Urfa son 2-3 dönemdir belediyecilik açısından iyi idare edilmiyor. Yani cüceleri biz dev yaptık. Şu anki Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi büyük bir gayret içerisinde, iyi niyetli bir kardeşimiz. Ben şahsen geçmişteki belediye başkanlarına göre çok daha başarılı buluyorum. Nihat Beyi samimi, ihlaslı, çalışkan bir insan buluyorum. Hatalarıyla, yanlışlarıyla bunu söylüyoruz ama personeli çok kabarık hale getirdi. çok fazla personelle belediyenin dolduğu kanaatini taşıyorum ancak ben Nihat Beyi şov yapan biri değil, popülist biri değil, tribünlere oynayan biri değil diye görüyorum. Maalesef geçmişte şov yapan, artistlik yapan belediye başkanları gördük. Onların bütün derdi makam mevki sahibi olmaktı ve milleti aldatmaktı. Ben şahsen Nihat Beyi onlara tercih ederim bütün yanlışlarıyla eksikleriyle. İnanıyorum ki Nihat Bey de 2018 yılı içerisinde eksiklerini hatalarını telafi eder” sözlerine yer verdi.

‘SEÇİM KOKUSU ALDIKLARI İÇİN ALTINI OYMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Nihat Çiftçi’nin başarılı olmasını istemeyen AK Partililer olduğunu vurgulayan Yanmaz, “Nihat Beyin belediye başkanlığının hem alttan hem üstten büyük bir kıskaç altında olduğuna inanıyorum. Çünkü altını oyarak gelecekte büyükşehir belediye başkanı olmak isteyen insanlar tepeden başlıyor. Onlar şu andaki belediye başkanının Urfa’ya çok iyi hizmet, kaliteli hizmet etmesini istemiyorlar. Ağacın kurdu bir tabir ile içinden, AK Parti’nin içinden. Biz muhalefet olarak iyiye iyi, kötüye kötü diyoruz ama Nihat Beyin özellikle kendi partisinin içinde başarılı olmasını istemeyen insan sayısı çok fazla, bu da bizim kulağımıza geliyor. Bunlar seçim kokusu aldıkları için tekrar tekrar altını oymaya çalışıyorlar, çeşitli düzen ve intizamlarla” diyerek sözlerine son verdi.

Mustafa PAYIK/İPEKYOL