Saadet Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı seçildi

Saadet Partisi Ceylanpınar 6. olağan ilçe kongresinde ilçe başkanı seçildi.

06 / 02 / 2017 17:52

Saadet Partisi Ceylanpınar 6. olağan ilçe kongresi coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen kongrede mevcut başkan Ahmet Yiğit ilçe delegelerinin geçerli bütün oylarını alarak tekrar ilçe başkanlığına seçildi ve güven tazeledi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Ahmet Yiğit; “Başta bizimle birlikte omuz, omuza Milli Görüş ve Saadet Partisi bayrağının Ceylanpınar’ımızda yere düşmemesi için gecesini gündüzüne katan canla ve başla çalışan dava arkadaşlarım yönetim kurulumuza ve bu güzel günde bizi yalnız bırakmayan Başta Din-Bir-Der genel başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım Beyefendiye GİK Üyemiz Sn. M. Niyazi Yanmaz’a İl başkanımız Osman Yıldırım’a, İl Müfettişimiz Halil Yiğit’e ve siz değerli misafirlerimize çok teşekkür ederim” dedi.

İlçe başkanının ardından söz alan İl Başkanı Osman Yıldırım “Siyasi parti çalışmaları bir teşkilat işidir, asla yalnız başına yapılacak kadar basite indirgenmemesi gerek. Burada sadece ilçe başkanı seçerek işimiz bitmiyor! Esas sorumluluk ilçe yönetimine düşüyor, ilçe yönetimine sesleniyorum; Lütfen başkanınızın etrafına kenetlenerek davayı daha ileriye taşıyacak ve ilçemizin geleceği hakkında politika üretme konusunda başkanımıza yardımcı olun! Çünkü hepimiz aynı geminin yolcularıyız bu gemi su alırsa içinde hepimiz boğuluruz, bu işte bana ne diyemezsiniz buna ne sizin ne de bizim hakkımız yok” dedi.

Toplantının sonunda oylamaya geçildi. Delegelerin tamamının hazır bulunduğu oylamada geçerli oyların tamamını alan mevcut ilçe başkanı Ahmet Yiğit tekrar ilçe başkanlığına seçildi.

Kongre sonrası Din-Bir-Der Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım, GİK üyesi M. Niyazi Yanmaz, İl Başkanı Osman Yıldırım, İl Müfettişi Halil Yiğit ve diğer teşkilat üyeleri ile birlikte ilçe binasına giderek bir süre sohbet edildikten sonra program sona erdi.