Saadet Partisi Büyük Kudüs Mitingi düzenliyor

Saadet Partisi 30 Temmuz’da İstanbul Yenikapı’da Büyük Kudüs Mitingi düzenleyecek. Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz, mitinge katılmak için hazırlıklarını yaptıklarını kaydetti.

27 / 07 / 2017 10:42

Saadet Partisi 30 Temmuz’da İstanbul Yenikapı’da Büyük Kudüs Mitingi düzenleyecek.

Büyük Kudüs Mitingi’nin önemine vurgu yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “İslam ülkelerinin öteden beri gelen dağınıklığı İsrail’i cesaretlendiriyor. Şu an İslam ülkelerinin hepsi kendi iç meseleleri ile uğraşmaktan, başka bir kardeşinin derdi ile ilgilenemiyor. Öyle bir durumda ki, kardeşinin cenazesine bile omuz atamıyor. Özellikle son 5 yılda Ortadoğu’da artan karışıklıklar, İsrail’i iyice pervasız yaptı. İslam dünyası bu zulme sessiz kalıyor” dedi. Kalbi Kudüs için atan herkesi mitinge beklediklerini kaydeden Aydın, “30 Temmuz’da, Yenikapı Meydanı’nda yapacağımız Büyük Kudüs Mitingi, inşallah şerre fren olur. Miting ile bizim amacımız; İsrail’in zulmünü bitirmek ve İslam ülkelerinin kendilerine gelmelerini sağlamak. Bu açıdan şunu da ifade etmek istiyorum; 30 Temmuz’da Yenikapı’da sadece Filistin ve Türkiye bayrakları olacak. Kalbi Kudüs için atan herkesi Büyük Kudüs Mitingi’ne bekliyoruz. İnşallah orada İsrail terörüne karşı büyük bir ümmet fotoğrafı çıkartırız” diye konuştu.


ŞANLIURFA TEŞKİLATI HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

30 Temmuz’da düzenlenecek olan mitinge Saadet Partisi Şanlıurfa İl Teşkilatı olarak katılacaklarını belirten Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Mitinge gitmek isteyen vatandaşlara otobüs tahsis etmek için uğraştıklarını belirten Yanmaz, bu konuda gerekli açıklamayı yapacaklarını dile getirdi. (HABER MERKEZİ)